Elég volt az előny

Nagyszerű támadójáték és időszakonként kőkemény védekezés, ez volt győzelmünk kulcsa.

A mérkőzés elején az ÉRD pontos átlövésekkel és jó bejátszásokkal is megbontotta a vendégek védőfalát. A félidő közepén még fokoztuk a tempót, a Fehérvár megnyitotta védelmét, így nagy helyek nyíltak, amit hatékonyan használtunk ki. Több felzárkózási kísérlete is volt a vendégeknek, de a szünetre sikerült hatgólos előnyt kovácsolni.

A második félidőt is jól kezdte csapatunk, tízgólosra hízott a különbség. 28:18 után azonban megtorpanás következett, ami hat fehérvári gól formájában érkezett. A támadójáték elbizonytalanodása ellenére, a kulcsszituációkból jobban jött ki csapatunk, az emberhátrányokat is elviseltük. A kiharcolt tetemes előny végül elégnek bizonyult, három gólnál közelebb nem tudtak zárkózni a vendégek, így győzelmet ünnepelhettek a fiatalok. Ami egyértelműen kijelenthető, hétről hétre jobban kézilabdázik az ÉRD juniorcsapata.