Fordulatos rangadót bukott az ÉRD

Végletekig kiélezett és fordulatos mérkőzésen szenvedett vereséget az Alba Fehérvár KC-tól hazai környezetben az ÉRD. Horváth Roland együttese a második félidőben bár hárommal is vezetett, előnyét nem tudta megtartani és a vendégek végül 29–25-re nyertek a női kézilabda NB I 24. fordulójában.

Ahogy az várható volt, nagyon egymásnak feszült az ÉRD és a Fehérvár, de az első percek igazi különcsatát hoztak az érdi irányító, Szabó Kitti és a fehérvári szélső, Töpfner Alexandra között, hiszen előbbi négyet vállalt csapata első öt góljából, míg utóbbi sorozatban ötször volt eredményes.

Emellett viszont fordulatokból sem volt hiány, hol az ÉRD, hol az FKC vezetett, de mindkét csapat teljesítménye hullámzott. Az első kétgólos különbségre is 20 percet kellett várni, amikor Paróczy Sára góljával lépett el 10–8-ra az ÉRD, de Józsa Krisztián lányai a játékrész utolsó 10 percét 4–1-re nyerték, így 12–11-es előnnyel fordulhattak.

A második félidő elején ismét fordított az ÉRD, de az Alba sem adta magát könnyen és ismét fejlött, Józsa Krisztián időkérése ellenére a hazaiak viszont ismét megléptek és egyre jobban tartották a különbséget. Sőt, a 43. percben Kiss-Walfisch Mercédesz hétméteresével először vezetett hárommal az ÉRD (20–17).

Ez viszont még nem jelentette, hogy az Alba megtört volna, merthogy az utolsó 10 percnek is csak egygólos érdi előnnyel vágtak neki a felek, az Alba mégis fordítani tudott és az 55. percben Töpfner lerohanásával megint vezetett (25–26).

Sőt, az Alba további három gólt szerezve eldöntötte a lényegi kérdéseket és végül 29–25-re megnyerte a mérkőzést.

Az ÉRD legközelebb május 26-án, szerdán, 16 órától a Hungast Szombathelyi KKA-t fogadja az ÉRD Arénában a szezon utolsó hazai bajnokiján.

Női kézilabda NB I, 24. forduló
ÉRD–ALBA FEHÉRVÁR KC 25–29 (11–12)
Érd, 400 néző. V.: Őri, Pozdena
ÉRD: Györkös – Király R. 4, Mód, SZABÓ K. 6 (2), Paróczy 4, KISS-WALFISCH 8 (4), Fekete B. 2
Csere: Győrffy (kapus), Horváth D., Abilda 1, Csáki, Kóka
Edző: Horváth Roland
FKC: Pijevic – Töpfner 10 (8), Boldizsár 2, Temes, Bardi 2, Triscsuk 4, Szarka A.
Csere: Dányi (kapus), Rózsás, Besszer, Szabó-Májer 1, Gerháth K. 3, UTASI 6, Háfra L. 1
Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 12. p.: 4–5. 20. p.: 10–8. 27. p.: 11–11. 36. p.: 15–13. 43. p.: 20–17. 48. p.: 22–20. 54. p.: 24–24. 57. p.: 25–28.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 9/8

Forrás: erdmost.hu Domonkos Bálint