Itthon tartottuk a két pontot

NB I-es junior együttesünk a bajnokság rájátszásában 29:19-es győzelmet aratott a Fehérvár KC együttese ellen.

A rájátszásban junior csapatunk a Fehérvár KC együttesét fogadta az ÉRD Arénában. A találkozón Plesztovits Alexa szerzett vezetést együttesünknek, de az első percekben egyik csapat sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni (3:3). Győri Barbara két hárított büntetőjének és zsinórban három szerzett találatunknak köszönhetően a 11. percre 6:3-as előnyre tettünk szert. Plesztovits Alexa előbb egy remek bejátszást váltott gólra, majd egy büntetőt is higgadtan értékesített, míg Vajda Luca kilenc méterről vette be a vendégek kapuját (9:6). A játékrész utolsó hét percében ellenfelünk egy gólt szerzett, míg lányaink ötször is eredményesek voltak, így 14:7-es állásnál vonultak szünetre a csapatok. A fordulást követően az első játékrész hajrájához hasonlóan öt találatunk ellenében a vendégcsapat egy gólt szerzett, mellyel tizenegygólosra növeltük vezetésünket (19:8). A folytatásban Plesztovits Alexa két hétméteresgóljával és Lozsi Erna két akciógóljával tartottuk tízgólos előnyünket (24:14). A hajrában indításból és felállt fal ellen Vajda Luca és Czirják Orsolya révén is eredményesek voltunk, így a lefújást követően lányaink örülhettek a 29:19-re megnyert mérkőzésen.
Junior csapatunk a bajnokság hatodik fordulójában 21:37-es vereséget szenvedett a NEKA együttesétől.

A szezon hatodik mérkőzésén Reizinger Sára juttatta vezetéshez csapatunkat átlövésből, majd Márczy Tekla is a kapuba talált, de mindkét találatunkra volt válasza a vendégcsapatnak. Az első tíz perc végére Bernát Dorina találatával döntetlen volt az állás, de 4:4 után ellenfelünk öt gólt szerzett zsinórban (4:9). Jobbszélsőnk újabb két ízben vette be a NEKA kapuját, mellyel közelebb zárkóztunk. Három gólnál kisebbre nem tudtuk csökkenteni hátrányunkat, mert Reizinger Sára egyetlen gólja ellenében a NEKA hétszer volt eredményes (7:16). A szünetre is megmaradt a két csapat között a kilencgólos különbség (9:18), melyből Márczy Tekla büntetője faragott le egyet a második félidő elején. A 34. percben Németh Patrícia akcióból, míg Plesztovits Alexa hétméteresből talált a kapuba, de mindkét gólunkra volt válasza ellenfelünknek (12:21). Lányaink küzdöttek, de hátrányukat nem tudták csökkenteni, hiába volt eredményes szélről Wágner Virág egy, Bernát Dorina pedig kétszer is (16:27). A mérkőzés utolsó öt percében Wágner Virág háromszor talált a vendégek kapujába, mellyel 21:37-es eredménnyel zárult a mérkőzés.