Izgalmas első, változatos második félidő

Szoros volt az első játékrész, a szünetre így is sikerült megnyugtató előnyt szerezni. A szünet után többször simábbnak tűnt a mérkőzés.
Fej-fej mellett haladtak az első félidőben a csapatok, a tizennegyedik percben 9:7-nél még a hazaiak vezettek. Innen 10:9-re négy perc alatt fordított az ÉRD, majd újabb öt perc elteltével már 10:13 volt az állás. A félidő utolsó négy percében négy gólt szerezve hatgólos előnnyel fordulhattunk. A második játékrészben, 15:21 után szereztünk öt gólt zsinórban. Majd a 46-52. perc közötti időszakot 8:1-re nyerték a hazaiak 23:27-ig feltornászva az eredményt. Jött azonban a nyugtató érdi gól, rögtön egymás után három, így a végén az ugyancsak három hazai találat már csak a vereség kozmetikázásához volt elegendő.