Látogatás az Érdligeti Általános Iskolában

A Suli Kézilabda Utánpótlás Programban részt vevő iskolák közül kabalafiguránk Dragi ezúttal az Érdligeti Általános Iskolában járt, és Szijártóné Somogyi Mónika igazgatóhelyettest kérdezte az iskola és a kézilabda kapcsolatáról.
 
Klubunk népszerű kabalafiguráját az Érdligeti Általános Iskola tornacsarnokában is kitörő örömmel, és szeretettel fogadta az ott összegyűlt több, mint száz gyerek. A percekig tartó pacsizást követően közös csoportkép készült, majd a gyerekek egyesével is képeket készítettek Dragival, ami jóval a becsöngetés után is eltartott. Az iskolába 640 gyerek jár, akik közül a 400 alsó tagozatos gyerek ismerkedhetett meg a SKUP programnak köszönhetően a kézilabdával. Szijártóné Somogyi Mónika elmondta, hogy a gyerekek nagyon várnak minden kézilabda foglalkozást, melyet Szigeti Katalin SKUP edző tart nekik. Szijártóné Somogyi Mónikának nagyon fontos a kézilabda, ő maga is kézilabdázott tinédzserként, ezért szívügye, hogy a gyerekek is megismerkedjenek ezzel a gyönyörű sporttal. Véleménye szerint a klubunkkal kötött együttműködés, és a SKUP hatására nagy mértékben nőtt a kézilabda iránt érdeklődők száma az iskolában, valamint nagyon jó hatással van a gyerekre, akik a sporton keresztül is sokat tanulnak a tiszteletről, és a szabályok követéséről, betartásáról. Szijártóné Somogyi Mónika rendszeresen ellátogat az ÉRD mérkőzéseire, mint ahogy a gyerekek is, hiszen Dragi kérdésére, hogy ki járt már az ÉRD női kézilabda csapat mérkőzésén, mindenki feltette a kezét. Még azt is tudták az ifjú kézilabdások, hogy csapatunk mikor lépett utoljára pályára, és alig várják, hogy a következő hazai mérkőzésünkön is a helyszínen bíztathassák a csapatot.
 
 
 

Támogatóink

Médiapartnereink