Nem bírtunk a hazaiakkal

A bajnokság hetedik fordulójában együttesünk szoros első félidő után 39:24-es vereséget szenvedett az EUbility Group-Békéscsabai ENKSE korosztályos csapatától.

A találkozón Landi Gabriella szerezte első találatunkat, majd Király Réka hétméteresből juttatta 1:2-es előnyhöz csapatunkat. A 11. percben Kóka Mariann góljával vezettünk, de ezt négy vendég találat követett, így 9:6-ra alakult az eredmény. A félidő utolsó harmadára fordulva egyenlítettünk, sőt három perccel a játékrész vége előtt Landi Gabriella átlövésgóljával 15:15-nél is egyenlő volt az állás, miközben Merő Dóra hétméterest hárított. A 18:16-os szünetbeli eredmény után a félidő első tizenkét perce alatt Landi Gabriella szerezte egyetlen találatunkat, míg a hazai csapat tízszer volt eredményes. Király Réka akcióból és hétméteresből is bevette a békéscsabai kaput, de a hátrányunkat nem tudtuk csökkenteni (31:19). A hajrában Landi Gabriella átlövésből, Cseke Mariann pedig a szélről volt eredményes a 39:24-es végeredménnyel záruló összecsapáson.