Nem bírtunk a vendégekkel

Ifjúsági csapatunk a bajnokság negyedik fordulójában 18:57-es vereséget szenvedett az FTC együttesétől.

A szezon negyedik mérkőzését nem kezdték jól lányaink az ÉRD Arénában a zöld-fehérek ellen, ellenfelünk négyszer is eredményes volt, mire első találatunkat megszerezte Kóka Mariann. Landi Gabriella és Kovács Barbara is akcióból vette be ellenfelünk kapuját, de támadásainkban technikai hibákat vétettünk, melyet a vendégcsapat kihasznált és gyors lerohanásgólokat szerzett (3:13). Landi Gabriella és Király Réka is góllal fejezte be két egymást követő támadásunkat, majd Merő Dóra büntetőt is hárított, de ellenfelünk így is növelte előnyét (6:20). A 9:26-os félidei eredményt követően a második játékrész elején Zsigmond Andrea egyszer, míg Király Réka kétszer is a kapuba talált, de ezt hét ferencvárosi gól előzött meg, így 38 perc elteltével 12:34 állt az eredményjelzőn. Lányaink küzdöttek, de hátrányukat nem tudták csökkenteni, hiába értékesített Berta Réka egy hétméterest és szerzett gólt betörésből is (17:46). Csapatunk utolsó találatát Guruz Panna szerezte a 18:57-es végeredménnyel záruló mérkőzésen.

Janurik Kinga, Kisfaludy Anett, Klivinyi Kinga és Kiss Nikolett is meghívót kapott a válogatott keretébe, mely február 20-án és 21-én összetartáson vesz részt.

A magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya, Kim Rasmussen a kétnapos edzőtáborba 23 játékost hívott meg. A budapesti Elektromos-csarnokban készülő nemzeti együttesben csapatunk négy játékosa is helyet kapott. Gratulálunk lányok!

A magyar női válogatott kerete az összetartáson: Kapusok: JANURIK Kinga (ÉRD), BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), OGUNTOYE Viktória (Dunaújvárosi KKA)Jobbszélsők: FALUVÉGI Dorottya (FTC-Rail Cargo Hungaria), KLUJBER Katrin (Dunaújvárosi KKA), LUKÁCS Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)Átlövők, irányítók: KLIVINYI Kinga (ÉRD)KISS Nikolett (ÉRD), HORNYÁK Dóra (FTC-Rail Cargo Hungaria), KOVÁCS Anna (Dunaújvárosi KKA), PÁLOS-BOGNÁR Barbara (Budaörs), SZALAI Babett (Dunaújvárosi KKA), SZEKERES Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria), TERMÁNY Rita (MTK Budapest), TOMORI Zsuzsanna (Győri Audi ETO), TRISCSUK Krisztina (Siófok KC), ZÁCSIK Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Beállók: KISFALUDY Anett (ÉRD), MÉSZÁROS Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria), SIRIÁN Szederke (DVSC-TVP) Balszélsők: ERDŐSI Ildikó (Siófok KC), KELEMEN Éva (DVSC-TVP), SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)

Szövetségi kapitány: Kim RASMUSSENEdző: SITI Bea