Németh Helga csapata kijutott az Eb-re

Március 22-24. között Szigetszentmiklóson szerepelt európa-bajnoki selejtezőn a magyar női U17-es válogatott. A 6. selejtezőcsoport első két helyezettje jutott ki a 2013-as, lengyelországi kontinenstornára. Magyarország ifjúsági válogatottja az első mérkőzésen könnyed győzelmet aratott Litvánia ellen, majd biztosan verte Macedóniát is, így vasárnap már két Eb résztvevő játszott egymás ellen. A csoportdöntőn a portugálok hat góllal verték a magyarokat. Március 22. Péntek Magyarország-Litvánia 40-28 (20-14) Magyarország: Mistina, Pálinkás (kapusok), Blaubacher 2, Diószegi 2, Élő 4, Ferenczy 5, Gavallér 1, Gerháth 2, Guttyán 3, Hámori 3, Kruj 6, Lányi 1, Linder 2, Maláti, Puhalák 6, Vesztergombi 3. Szövetségi edző: Németh Helga Litvánia: Grimaviciute, Mikolenaite, Zilionyte (kapusok), Abrutyte, Burkaite 3, Gerdvilyte, Gudaityte, Ivanauskayte, Jaskunayte 4, Lubyte 4, Nadzekayte, Pupsyte, Sidlauskyte 1, Silko 2, Trusyte 5, Verbovik 9. Szövetségi edző: Ala Senvaitiene Kiállítások: 18 ill. 8 perc Hétméteresek: 8/4 ill. 4/3 Március 23. Szombat Macedónia-Magyarország 25-37 (12-15) Macedónia: Mitovszka, D. Petkovszka, Szerafimova (kapusok), Bojadjiszka, Dabevszka, Karamfilovszka 1, Nolevszka 1, E. Petkovszka, Petrovszka 4, Risztovszka 6, Sztojanovszka 10, Todorovszka 1, Trajkovszka 1, Zdrakova, Zdravkovszka 1, Zsupan. Szövetségi edző: Mileva Velkova Magyarország: Mistina, Pálinkás (kapusok), Blaubacher, Diószegi, Élő 5, Ferenczy 4, Gavallér 1, Gerháth, Guttyán 2, Hámori 4, Kruj, Lányi 4, Linder 2, Maláti 1, Puhalák 2, Vesztergombi 12. Szövetségi edző: Németh Helga Kiállítások: 8 ill. 4 perc Hétméteresek: 3/2 ill. 1/1 Március 24. Vasárnap Magyarország-Portugália 26-32 (14-14) Magyarország: Mistina, Pálinkás (kapusok), Blaubacher, Diószegi 4, Élő, Ferenczy 3, Gavallér 3, Gerháth 1, Guttyán 1, Hámori 3, Kruj 2, Lányi, Linder 2, Maláti 3, Puhalák 4, Vesztergombi. Szövetségi edző: Németh Helga Portugália: Monteiro, Nunes, Ferreira (kapusok), Coelho, C. Fernandes, P. Fernandes, Ferreira, Marques, Neves, Ramos, B. Rodrigues 3, P. Rodrigues 15, Santos 1, Santiago 10, Silva, Tavares 3, Veiga. Szövetségi edző: Sandra Fernandes Kiállítások: 6, ill. 4 perc Hétméteresek: 10/5, ill. 5/4