Sok volt a hiba

NB I/B-s felnőtt együttesünk az őszi szezon utolsó mérkőzésén 22:27-es vereséget szenvedett a Kozármisleny SE ellen.

NB I/B-s felnőtt csapatunk a bajnokság 13. fordulójában a negyedik helyezett Kozármisleny ellen zárta az évet. A mérkőzést nem kezdték jól lányaink, hiszen a vendégcsapat szerezte a találkozó első három gólját, melyet követően Takács Kitti megszerezte együttesünk első találatát, Győri Barbara indítása után. Az ezt követő három gólunkat egyaránt Szabó Laura szerezte, előbb hétméteresből, majd átlövésből, végül pedig beállóból is eredményes volt utánpótlás válogatott játékosunk, azonban ellenfelünk is kétszer a kapunkba talált. Vajda Luca átlövásgóljával 5:6-ra felzárkóztunk, de pontatlan átadásaink, és eladott labdáink miatt a Kozármisleny visszaállította a háromgólos különbséget. Bíró Eszter remek lövőcsel után szerzett gólt, majd Takács Kitti szerzett újabb indításgólt, de a hátrányunkat nem tudtuk csökkenteni. A játékrész utolsó nyolc percében Szabó Laura labdaszerzését követően Braun Laura Csenge szerezte egyetlen találatunkat, így 10:15-ös állásnál vonulhattak szünetre a csapatok. A fordulást követően Bernát Dorina szép csellel csapta be ellenfelét, majd szerzett jobbszélről gólt, azonban támadásbeli pontatlanságainkat után gyors akciókat vezetve ellenfelünk öt találatot szerzett zsinórban (11:20). Vajda Luca egymást követő három találatával csökkentettük hátrányunkat, majd Bernát Dorina bejátszását Szabó Laura váltotta gólra, szépítve az eredményen. Bíró Eszter gyors középkezdés után cikázott végig az ellenfél térfelén, és talált a kapuba, majd a Reizinger Sára által kiharcolt hétméterest Szabó Laura értékesítette, mellyel négy találatra felzárkóztunk az utolsó három percre. Lányaink azonban nem tudták ledolgozni hátrányukat, így pont nélkül maradtunk az év utolsó mérkőzésén (23:27).

Ifjúsági és junior csapatunk ajándékozással egybekötött vacsorával búcsúztatta a 2015-ös évet.

Hétvégén ifjúsági és junior korosztályú lányaink is lejátszották utolsó mérkőzéseiket, így számukra véget ért a 2015-ös év kézilabdás része. Az ÉRD Arénában rendezett évzáró vacsorán ügyvezetőnk Szántó Erzsébet megköszönte a lányok egész éves helytállását, hogy egyszerre több bajnokságban és korosztályban is öregbítik a klub hírnevét. Ügyvezetőnk kiemelte külön öröm, hogy otthonunkban, az ÉRD Arénában tarthatjuk meg hagyományos évzáró vacsoránkat, és ünnepelhetjük közösen a karácsonyt. Majd utánpótlás vezetőnk, Oláhné Balog Tünde vette át a szót, és köszönte meg a lányoknak az edzéseken és a mérkőzéseken mutatott munkáját. Továbbá hozzátette, hogy a szezon második felében a cél minél feljebb jutni a bajnokságban. Ezt követően következhetett a várva várt ajándékozás, amikor is egy vicces, találó vers alapján kellett rájönnie az ajándékozottnak, hogy róla szólt az a pár sor. Az ajándékozást jó hangulatú vacsora követett, amikor is lehetőség nyílt az év emlékezetesebb pillanatainak felelevenítésére. Az estét klubunk elnöke Tekauer Norbert zárta, aki elmondta, hogy ő is nagyon büszke, hogy a lányok több bajnokságban is pályára lépnek. Ezen kívül újabb mérföldkő a klub életében, hogy az NB I/B küzdelmeiben is fejlődhetnek fiataljaink. Végül, de nem utolsó sorban megköszönte az utánpótlásban, illetve a Suli Kézilabda Utánpótlás Programban dolgozó edzők egész éves munkáját és kitartását.