Szoros győzelem a DKKA ellen

NB I-es ifjúsági együttesünk remek második félidei játékkal 21:22-es győzelmet aratott a DKKA otthonában, így meg is előzte riválisát a tabellán.

NB I-es ifjúsági csapatunk a bajnokság 20. fordulójában közvetlen riválisa, a Dunaújvárosi Kohász KA ellen lépett pályára. A találkozón Reizinger Sára találatával szerzett előnyt együttesünk, majd ellenfelünk fordított, de Lozsi Erna és Illés Virág révén zsinórban három gólt szerezve visszavettük a vezetést (2:4). A játékrész közepéig tartottuk előnyünket, de tizenegy perces gólcsendünket kihasználva ötször is eredményes volt a hazai csapat (10:7). A játékrész utolsó harmadában Németh Patrícia és Lízer Dorottya találataival sikerült csökkentenünk hátrányunkból, sőt Braun Laura Csenge és Plesztovits Alexa értékesített hétméteresével 13:12-re alakítottuk a félidei állást. A fordulást követően a hazai csapat szerezte a játékrész első találatát, de Németh Patrícia, Czirják Orsolya és Lízer Dorottya góljaival megfordítottuk az eredményt a 37. percre (14:15). A hektikus mérkőzésen hibáinkat kihasználva visszavette a vezetést ellenfelünk, de jól záró védekezésünknek és kapusaink remek teljesítményének köszönhetően kilenc percig érintetlen maradt a kapunk. Támadásban Czirják Orsolya szélről, Illés Virág beállóból, míg Lízer Dorottya és Nemeth Patrícia átlövésből volt eredményes, így egygólos előnnyel érkeztünk a találkozó utolsó tíz percéhez (18:19). Az 55. percben ugyan egyenlíteni tudott a hazai csapat, de taktikus játékkal, valamint Lízer Dorottya és Németh Patrícia újabb találataival kétgólos előnyre tettünk szert a hajrában, amiből ugyan egyet ledolgozott a DKKA, de a találkozó lefújását követően lányaink örülhettek a 21:22-es győzelemnek, melynek eredményeként megelőztük ellenfelünket a tabellán. Gratulálunk!