Vereség az MTK-tól

A bajnokság hetedik mérkőzésén együttesünk 28:41-es vereséget szenvedett az MTK Budapest korosztályos csapatától.

A héten második bajnoki mérkőzését játszotta ifjúsági csapatunk vasárnap, ahol az MTK Budapest volt az ellenfelünk. A találkozón Király Réka szerezte első találatunkat, majd Urbányi Sára beállóból alakította 2:3-ra az állást. A 10. percben Landi Gabriella átlövésből egalizált, de ezt követően nyolc vendég találatra egyetlen Landi Gabriella gól volt a válaszunk, így 5:12-re alakult az eredmény. Király Réka két büntetőt is értékesített, majd Kóka Mariann akcióból volt eredményes, de közelebb nem tudtunk kerülni a kék-fehérekhez. A félidei 14:21-es állást Király Réka állította be. A fordulás után Berta Réka egy, Kóka Mariann pedig két ízben vette be ellenfelünk kapuját, de minden találatunkra volt válasza ellenfelünknek, így hét gólnál kisebbre nem sikerült csökkentenünk hátrányunkat (17:24). A 40. percben Merő Dóra büntetőt hárított, míg Berta Réka és Kincses Janka akcióból volt eredményes, de hibáinkat kihasználva az MTK növelte az előnyét (20:34). A mérkőzés utolsó tíz minutumára fordulva Merő Dóra újabb hétméterest védett, a túloldalon pedig Landi Gabriella és Kincses Janka nem hibázott a büntetővonalról (24:34). A hajrában Urbányi Sára beállóból, Cseke Mariann pedig betörésből volt eredményes a 28:41-es végeredménnyel záruló összecsapáson.