Vereség Békéscsabán

Junior csapatunk a bajnokság hetedik fordulójában nem bírt az EUbility Group-Békéscsabai ENKSE csapatával, és 32:29-es vereséget szenvedett a Viharsarokban.

A találkozót nem kezdték jól lányaink, hiszen első találatunkat a hetedik percben Reizinger Sára szerezte, melyet három hazai gól előzött meg. Bernát Dorina és Plesztovits Alexa góljaival tartottuk a lépést a hazaiakkal, de 7:5 után ellenfelünk zsinórban négy találatot szerzett (11:5). A játékrész utolsó tíz percére fordulva Wágner Virág és Plesztovits Alexa is eredményes volt, mellyel négy találatra zárkóztunk, de közelebb nem tudtunk kerülni ellenfelünkhöz, és a szünetig további két találattal tudta növelni előnyét a Békéscsaba (17:11). A fordulás után Németh Zsófia négy perc alatt két hazai büntetőt is hárított, de Illés Virág és Németh Patrícia góljaira is volt válasza a lila-fehéreknek, így  hatgólos hátrányunkat nem tudtuk csökkenteni (20:14). A mérkőzés utolsó negyed órájára fordulva hét perc alatt két gólt kapott Németh Zsófia, míg lányaink ötször is eredményesek volt ez idő alatt, így a mérkőzés utolsó tíz percére 27:24-es állásnál érkeztünk. A hajrában a mérkőzés végéig maradt a három gólos különbség  a hazaiak javára,  így végül 32:29-es eredménnyel ért véget a találkozó.