Vereség a Siófok ellen

A bajnokság tizenharmadik mérkőzésén együttesünk 25:44-es vereséget a Siófok KC csapatától az ÉRD Arénában.

A találkozón Plesztovits Alexa lőtte első gólunkat, majd a hatodik percben Illés Virág volt eredményes, ezt megelőzően a vendégek ötször vették be a kapunkat (2:5). Márczy Tekla és Plesztovits Alexa találataival 4:5-re zárkóztunk, de az egyenlítés nem sikerült, sőt az első negyedóra végén 6:14-et mutatott az eredményjelző. Plesztovits Alexa akcióból és a büntetővonalról is a hálóba lőtt, míg Németh Zsófia két vendég hétméterest is hárított (10:18). A hajrában Ágoston Nóra két, és Reizinger Sára egy góljával 13:19-cel zárulta félidő. A második játékrész első nyolc percében Márczy Tekla egy találata ellenében ellenfelünk hatszor vette be kapunkat, így 14:25-re alakult az állás. A folytatásban Bernát Dorina két hétméterest értékesített, Reizinger Sára pedig két átlövésgólt szerzett, de nem tudtuk csökkenteni hátrányunkat (21:35). A sok kiállítást hozó mérkőzés hajrájában volt, hogy egyszerre négy játékosunk volt kiállítva, így mindösszesen két mezőnyjátékosunk volt a pályán. A mérkőzés utolsó perceiben felváltva születtek a gólok, Németh Patrícia és Márczy Tekla találataira is volt válasza a vendégeknek a 25:44-es végeredménnyel záruló találkozón.