Itthon tartottuk a két pontot

Junior csapatunk a 2017-es év első hazai bajnoki mérkőzésén 35:21-es győzelmet ért el a Kispest NKK együttese ellen.

Junior együttesünk a bajnokság tizedik fordulójában a Kispest NKK együttesét fogadta. A mérkőzésen Plesztovits Alexa juttatta vezetéshez csapatunkat, majd Németh Patrícia is a kapuba talált, míg a vendégek a negyedik percben lőtték első találatukat. 3:3 után lányaink zsinórban három gólt szereztek Márczy Tekla, Illés Virág és Plesztovits Alexa révén, mellyel 6:3-ra vezettünk. A 17. percben a vendégek egymás után négy találatot lőve fordítottak, de Bernát Dorina és Márczy Tekla góljaival visszavettük a vezetést (8:7). A játékrész utolsó harmadában a Kispest egyszer tudta bevenni Németh Zsófia kapuját, míg csapatunk hatszor volt eredményes, mellyel a szünetben 14:9-re vezettünk. A fordulás után felváltva születtek a gólok, majd csapatunk zsinórban három gólt jegyzett, Reizinger Sára kétszer, Kertész Ramóna pedig egyszer volt eredményes (22:14). Az 54. percben Plesztovits Alexa büntetőjével, majd Ágoston Nóra akciógóljával tíz találatra nőtt az előnyünk (28:18). A mérkőzés utolsó perceiben tovább növeltük előnyünket, miután Illés Virág és Ágoston Nóra is kétszer-kétszer talált a kapuba a 35:21-es végeredménnyel záruló összecsapáson. Gratulálunk!