NB I/B Felnőtt

Korosztály:

A százszázalékos Szombathely otthonában lépett pályára felnőtt csapatunk az NB I/B 28. fordulójában. Sajnos nem tudtuk megállítani a bajnok vasiakat és 33-29-es vereséget szenvedtünk.

Pődör Blanka kihagyott helyzete után Gerháth Kincső hétmétereséből sikerült megszereznünk a vezetést a mérkőzés elején. Mint később kiderült sajnos a találkozón utoljára. Rögtön fordított a Szombathely, de Kellermann a túloldalon még ki tudott egyenlíteni (2-2). Ezután érkezett a góllövőlista éllovasa, Pődör Rebeka és gyors három góljával, valamint Szmolek találatával máris 6-2-re elhúzott a házigazda. Simics Judit időkérése után ezt nem hagyta annyiban csapatunk és szép fokozatosan elkezdett zárkózni. A 17. percben ennek meg is lett az eredménye: Csiszár-Szekeres Klára góljával ismét egyenlő volt az állás (9-9). Időt is kért a hazaiak mestere, Vida Gergő. 10-10-nél azonban hiába volt egálban a két együttes, pár perc leforgása alatt ismét ellépett néggyel az SZKKA (14-10). Sajnos a szünetig még nőtt is a különbség, így 30 percnyi játék után 19-13 volt az állás.

A második játékrész elején Szakály Flóra és Gerháth találataival ismét látótávolságba kerültünk (20-17), de a bajnok megállította a felzárkózást és negyed órával a vége előtt hét gólos előnyt alakított ki (26-19). Panyi Anna a 100. gólját is megszerezte az idei bajnokságban, de a hátrányunk a hajráig is megmaradt, sőt egy hat perces érdi gólcsendet követően már kilenccel is elment a Szombathely (32-23). Sajnos későn ébredtek a mieink, és hiába indítottak acélos hajrát, egy 6-1-es rohammal csak kozmetikázni tudtuk az eredményt és az Érd Arénában rendezett összecsapáshoz hasonlóan négy gólos vereséget szenvedtünk. A szombathelyiek ezen a találkozón az 1000. góljukat is meglőtték az idei kiírásban, a végeredmény 33-29 lett. Mivel az Esztergom nyerni tudott a fordulóban a Kispest ellen, így csapatunk 2 pont hátránnyal áll a 3. helyen a tabellán.

NB I/B 28. forduló

Szombathelyi KKA – Érd  33-29 (19-13)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum

ÉRD: Imre – Szakály 5, Kellermann 8, Gerháth 5 (5), Bánhidi, Panyi 4, Háfra 3.

Csere: Németh (kapus), Csiszár-Szekeres 2, Török, Pálmai 1, Dávid-Azari 1, Landi.

A tabella itt megtekinthető.

Fotó: SZKKA

Korosztály:

Az NB I/B 28. fordulójában Szombathelyre utazik csapatunk. Vida Gergő együttese már biztos bajnokként és így az NB I-es tagságot kiharcolva fogadja a mieinket szombaton 18 órától.

27-ből 27 győzelem. Százszázalékos a Szombathely mérlege az idei szezonban, amely az előző fordulóban megnyert Ferencváros U19 elleni mérkőzésen biztosította be az első helyét. A feljutás már korábban eldőlt a Vas vármegyeiek számára, de a csapat továbbra sem áll le. Pődör Rebekáék lőtték a legtöbb gólt eddig és lassan elérik az ezres határt is. A házi góllövőlistájukon már hatan is 100 fölött termeltek, Pődör Rebeka áll az élen 182-vel, testvére Blanka a második 142 góllal.

A téli szünet előtti utolsó mérkőzést játszottuk ellenük az Érd Arénában és gólzáporos találkozón végül 38-34 arányban maradtunk alul. Az Esztergom ellen is ugyanilyen különbségű vereséget szenvedtünk az első körben, de az előző hétvégén sikerült visszavágni és begyűjteni a két pontot, így továbbra is bízhatunk csapatunk remek tavaszi formájában. Azonban Vida Gergő gárdája hajt a 100 %-os történelmi szezonjáért, így óriási rangadóra van kilátás. Számunkra a második hely eléréséhez az is kell, hogy az Esztergom pontot veszítsen a hátralévő három bajnoki egyikén, az érdi lányok azonban már nem hibázhatnak.

Szombathelyi KKA – Érd

2024. május 11. (szombat) - 18:00

Fotó: Balogh István

Videós összeállításunkkal tekintünk még vissza a múlt heti Esztergom elleni rangadóra! A találkozó után vezetőedzőnk, Simics Judit és a 9 gólt szerző Panyi Anna értékelt, de már előre is tekintett a következő találkozóra a Szombathely ellen! Köszönjük szurkolóink buzdítását, hogy remek hangulatot varázsoltak az Érd Arénába!

Korosztály:

A két rangadó között újabb bejelentéssel érkezünk. Jobbátlövőként és akár a jobbszélen is bevethető, EYOF-bronzérmes Vajer Blanka a legújabb igazolásunk a következő évre, aki a Kispest együttesétől érkezik.

Vajer Blanka Orosházán ismerkedett meg a kézilabdával, majd rövid békéscsabai kitérő után a NEKA igazolta le. Balatonbogláron feljutott csapatával az első osztályba is, ahol góllal mutatkozott be. Fél évet játszott Szombathelyen, végül tanulmányai miatt a fővárosba költözött és 2021 óta a Kispest játékosa. Az idei szezonban 27 meccsen 66 gólt szerzett, amivel jelenleg az NB I/B-s bennmaradásért küzdő piros-feketék harmadik legjobb góllövője. Az Érd elleni találkozón négyszer talált be, a következő szezontól pedig már Simics Judit irányításával kézilabdázhat tovább.

"Nagyon örültem a lehetőségnek és izgatottan várom a következő szezont, valamint, hogy elkezdjük a közös edzéseket. Szeretnék mindent megtenni és a lehető legjobbamat nyújtani, amiből a csapat is profitálhat és én is fejlődhetek" - nyilatkozta honlapunknak Vajer Blanka.

Balkezes játékosként biztosan hasznára lesz a csapatnak és bár jobbszélsőként is foglalkoztatták már előző klubjainál, az igazi posztja a jobbátlövő.

"Valóban korábban a jobbszélen is szerepeltem, de ott kevésbé éreztem komfortosan magamat, mint átlövőként. De ha kell és a meccsszituáció úgy kívánja, akkor beállóba is be tudok menni, valamint a jobbszélre. A lényeg, hogy szeretném minél jobban segíteni a csapatot és elérni a kitűzött célokat."

Sok sikert kívánunk érdi színekben!

Korosztály:

Fantasztikus hangulatban, több mint 1000 néző előtt játszott rangadót felnőtt csapatunk az Esztergom ellen az NB I/B 27. fordulójában. A szünetben még hátrányban voltak a mieink, a fordulás után azonban sikerült megfordítani a mérkőzést és az utolsó percben még volt esély az öt gólos győzelem kiharcolására is, végül 35-32-re nyertek Simics Judit lányai.

Igazi kézilabdás meccshangulat fogadta a pályára lépő csapatokat az Érd Arénában és Panyi Anna első góljánál szinte felrobbant a csarnok, amivel vezetést szereztek a mieink. A 3. percben Takács Eszter góljaival fordított az Esztergom, de ugyanez sikerült Kellermann Dóráéknak is. A 7. perc legelején 4-3 volt az állás, sőt nem sokkal később máris kettőre nőtt az előnyünk (5-3). Zárkóztak azonban a vendégek, de csak egyenlítésig futotta, míg negyed órányi játék után ismét hozzájuk került a vezetés (7-8). Ezt követően egyik csapat sem hagyta ellépni a másikat, folyamatosan tudtunk válaszolni a főleg Mlinkó Zsófia által vezetett támadásokra, de fordítani az első félidőben már nem sikerült csapatunknak. Nem sokkal a szünet előtt hirtelen hárommal meglépett Elek Gábor együttese (14-17), amiből végül kettő meg is maradt a félidőre. 30 percnyi játék után 17-19-es állást mutatott az eredményjelző.

A fordulást követően ismét háromra nőtt a különbség, ám mielőtt még mindenkiben felsejlett volna az őszi találkozó, amikor ebben az időszakban kerültünk nagy hátrányba Esztergomban, parádés védekezést raktak össze Simics Judit tanítványai. 7-1-es rohanást mutattak be a mieink, így szűk 10 perc alatt máris háromgólos érdi vezetésnek örülhettek a hazai szurkolók (24-21). A hajrához közeledve egyre még feljött az Esztergom (29-28), ennél közelebb azonban már nem tudott jutni. Szucsánszki Zita piros lapját követően ismét beindult csapatunk és az 57. percre kialakult az egymás elleni összevetés miatt rendkívül fontos öt gólos fór (35-30).

Hajtai Vanessza egyet még lefaragott a vendégek hátrányából, és bár volt még időnk visszatámadni és ismét kiharcolni az öt gólos különbséget, végül nem jártunk sikerrel. A 35-32-es győzelem teljesen megérdemelt volt, csak nüanszokon múlt a hőn áhított nagyobb siker. Három fordulóval a vége előtt így jelenleg ugyanannyi ponttal állunk, mint az Esztergom és az egymás elleni mérleg miatt szorulunk a harmadik helyre.

Vezetőedzőnk a lefújás után elmondta, hogy büszke a lányokra, hiszen mindent megtettek a pályán és kiemelte, hogy mennyire fontos volt, és ezúton is köszöni, hogy a hazai szurkolók végig buzdították a játékosokat és fantasztikus hangulatot teremtettek.

Köszönjük mindenkinek a biztatást!

NB I/B, 27. forduló

ÉRD – Esztergomi Vitézek  35-32 (17-19)
Érd Aréna

ÉRD: Németh – Szakály, Kellermann 7, Panyi 9, Bánhidi 1, Pálmai 5, Braun 2.

Csere: Imre (kapus), Csiszár-Szekeres, Dávid-Azari 6, Gerháth 3, Török 2.

Korosztály:

Nagyon fontos mérkőzés előtt áll felnőtt csapatunk. Az NB I/B 27. fordulójában győzelmi kényszerben lépünk pályára az Esztergom ellen. Vasárnap 16 órától töltsük meg minél többen az Érd Arénát!

5 gól. Legalább ennyivel kell legyőzni az esztergomiakat hazai pályán, hogy előttük végezzünk a bajnokságban, ezzel megszerezve a feljutást érő második helyet. A decemberi találkozón az első félidőben akadoztak a támadásaink, majd a szünet utáni leblokkolásnak köszönhetően nagy hátrányt szedett össze együttesünk, így végül hiába indítottunk nagy hajrá, csak négy gólig tudtunk zárkózni: 28-24 lett a végeredmény.

Az Elek Gábor és Karvalics Tamás irányította együttes január vége óta nem szenvedett vereséget. Az éllovas Szombathely elleni találkozó óta sorozatban 10 győztes mérkőzésen van túl ellenfelünk. Mindössze három vereség mellett 23 győzelem áll a nevük mellett, és messze a legkevesebb gólt kapták az idei bajnokságban.

A csapat legeredményesebb játékosa továbbra is Takács Eszter 112 góllal, de további két játékos, Hajtai Vanessza és Szucsánszki Zita is már átlépte a százas határt az idényben. Mlinkó Zsófia is, aki ősszel még Érden játszott, szezon közben igazolt át az Esztergomba és termeli a gólokat. 8 mérkőzésen 66-szor vette be az ellenfelek kapuját.

Különleges meglepetésekkel is várjuk a szurkolókat erre a nagyon fontos rangadóra.

Érdi lakcímkártyával a belépés ingyenes a mérkőzésre! A nagy érdeklődésre való tekintettel javasoljuk a mielőbbi érkezést. Kapunyitás 14 órától. További jegyvásárlás a helyszínen lehetséges.

Az Érd Aréna Uszoda Büfé jóvoltából a bérletesek sem maradnak ajándék nélkül, ugyanis bérletük felmutatásával fejenként egy popcornt és üdítőt kapnak.

Továbbá a Mágori Kertészet felajánlásának köszönhetően anyák napja alkalmából az édesanyákat és nagymamákat szeretnénk meglepni virággal!

Egyik szurkolói csoportunk, a Sárkányszív felhívására kérünk minden érdi szurkolót, hogy aki tud hozzon dudát/csörgőt/tapsikolót!

Legyünk együtt minél hangosabbak! Szurkoljunk a lehető legtöbben a lányoknak!

ÉRD – Esztergomi Vitézek
Érd Aréna

2024. május 05. (vasárnap) - 16:00

Korosztály:

Szoros összecsapást játszott csapatunk Orosházán az NB I/B 26. fordulójában. A hazaiak negyed órával a vége előtt előnybe kerültek, de pontosabban játszva a mieinknek sikerült fordítani és 28-24-re megnyertük a mérkőzést!

A következő szezontól érdi színekben játszó Ludvig Krisztina lövését Németh Kata hatástalanította, majd a túloldalon poszttársa Háfra Luca sikerrel járt, így a mieink szereztek vezetést a találkozó elején. Kapusunk az első 10 percben négy védést is bemutatott és az egész mérkőzésen parádésan védett, végül összességében 39 %-kal zárt. A 6. percre Gerháth Kincső vezérletével 4-1-es előnyre tett szert csapatunk. Ezt követően artottuk a három gólos vezetést és a 20. percre kialakult az addigi legnagyobb különbség. Panyi Anna góljával ekkor 11-6 volt az állás. A hazaiak azonban nem adták fel és fokozatosan kezdtek visszazárkózni, mígnem a félidő végére egy gólra meg is közelítették Simics Judit tanítványait, így a szünetben 12-13-as eredményt mutatott az eredményjelző.

A folytatásban két gólnál nagyobb fórt nem tudott kiépíteni az Érd, többször egyenlített is az Orosháza és Bálint Anna több ízben is hárítani tudta a lövéseinket. A 47. percben fordult a kocka, Zavaczki egyéni akciója után először került előnybe Morva Zoltán együttese, (21-20). Panyi és Szakály góljaival azonban rögtön sikerült fordítani, (21-23), Kellermann Dóra pedig a 101. gólját is megszerezte az idei bajnokságban. Innen már nem adtuk ki a kezünkből a meccset és a hajrában remek gólokat lőve, a védelmet összerántva elhoztuk a két pontot Orosházáról. 28-24-es győzelemünkkel, sorozatban hét megnyert mérkőzéssel a hátunk mögött fogadjuk a következő fordulóban az Esztergomot.

NB I/B, 26. forduló

Zengő Alföld Orosházi KA – ÉRD  24-28 (12-13)
Orosháza, Városi Sportcsarnok

ÉRD: Németh – Dávid-Azari 1, Gerencsér 1, Gerháth 7 (1),  Bánhidi 1, Panyi 5, Háfra 2.

Csere: Imre (kapus), Csiszár-Szekeres, Szakály 5 (1), Pálmai 1, Kellermann 4, Braun 1, Landi.

Korosztály:

Az előző héttel ellentétben most sokkal nyugodtabb meccsen van túl felnőtt csapatunk. Az NB I/B 25. fordulójában a Kispest együttesét fogadtuk és 37-25-re megnyertük a találkozót.

Valahogy így kell kezdeni egy mérkőzést! Hiába szerzett ugyanis vezetést a Kispest, az ezt követő időszakban a védelmünk a Landi-Panyi védőpáros irányításával nem hagyott esélyt a vendégeknek. Elöl pedig mindenféle variációt bemutatva a 9. percre 7-1-re elléptünk. Betaláltunk hétméteresből, szélről, gyorsindításból valamint felállt fal ellen átlövésből is. A 11. percig kellett várni arra, hogy a fővárosiak ismét bevegyék Németh Kata kapuját. Ezután felváltva estek a gólok, majd kis gólcsend is következett, így állandósult a különbség. A 18. percben volt a legnagyobb előnyünk az első félidőben: Kellermann Dóra góljával ekkor 11-3 volt az állás. Nyugodtan tudott játszani csapatunk, így a piros-feketék csak minimálisan tudtak közelíteni. Az utolsó másodpercben még szépítettek, így a szünetben 17-11-es állást mutatott az eredményjelző.

A folytatásban a kiharcolt előnyünk birtokában menedzseltük a mérkőzést. Gerháth Kincső gólokkal érkezett meg a pályára és Dávid-Azari is szépségdíjas találatokat szerzett. A második játékrész nagyobb részében nem nőtt különösebben a fórunk, majd a hajrához érve először lett kétszámjegyű Béki Nagy Bertalan együttesének hátránya (31-21). Ezt még sikerült megfejelni, így végül Simics Judit tanítványai 37-25-re megnyerték a mérkőzést és sorozatban hatodik győzelmükkel készülnek a soron következő rangadókra.

NB I/B, 25. forduló

ÉRD – Kispest NKK  37-25 (17-11)
Érd Aréna

ÉRD: Németh – Szakály 3 (1), Kellermann 5, Panyi 4, Bánhidi 3, Pálmai 4, Braun 2.

Csere: Imre (kapus), Landi, Dávid-Azari 8 (1), Gerencsér 4, Gerháth 4, Háfra.

Korosztály:

Egymás után kétszer is az Érd Arénában játszik felnőtt csapatunk. Az NB I/B 25. fordulójában, szombaton 16 órától ezúttal a 14. helyezett Kispest együttesét látjuk vendégül.

Az előző körben a Gárdonyt fogadtuk, ezúttal az egy hellyel előrébb tanyázó Kispest lesz az ellenfelünk. Az idegenbeli találkozót novemberben magabiztosan nyerték meg Simics Judit tanítványai 35-30-ra, szinte végig vezetve azon találkozón. A Kispest a második legkevesebb gólt lőtte a bajnokságban, leggólerősebb játékosuk Kiss Klaudia Fanny 99 találattal.

Csapatunk az előző fordulóban aratott sikerrel sorozatban öt mérkőzést nyert meg, így szombaton beállíthatja eddigi leghosszabb győzelmi szériáját az idei szezonban.

Több ismerős névvel is találkozhatunk a vendégek góllövőinek sorában. Korábbi játékosunk Pécsi Villő decemberben csatlakozott a piros-feketék NB I/B-s keretéhez, így először léphet pályára eligazolása óta ellenfélként az Érd Arénában. Az őszi találkozón, a kispestieknél kölcsönben játszó Kóka Mariann még be is talált ellenünk, azonban azóta az Euro-Novex együttesét erősíti.

ÉRD – Kispest NKK
Érd Aréna

2024. április 20. (szombat) - 16:00

Korosztály:

Ludvig Krisztina személyében újabb játékos folytatja Érden pályafutását. Az Orosházától érkező balszélső a következő idénytől erősíti csapatunkat.

Ludvig Krisztina Pilisvörösváron nevelkedett, majd a Ferencváros utánpótlásához került. Itt már bemutatkozott az NB I/B-ben is. Ezután a Vasashoz igazolt, majd fél év ausztriai légióskodás után az NB I/B-s Orosházánál tért vissza a hazai bajnokságba. A második évét tölti a Békés vármegyei csapatnál, amelyben az idei szezonban a klub 5. legeredményesebb játékosaként 24 meccsen 66 gólt szerzett. A következő idénytől pedig már érdi színekben láthatjuk a balszélsőt.

Célom az, hogy fejlődjek és előrébb jussak a kézilabdában. Az Érd jó csapat, ráadásul az edzővel, Simics Judittal dolgoztam korábban együtt. Tudom milyen vele a munka, nagyon szerettem az edzéseit. Ha idén nem sikerülne az Érd feljutása, akkor nagyon örülnék, ha jövőre meglenne. Fontos szempont lesz, hogy nyáron alaposan összeszokjunk és egy csapatként tudjunk játszani.

Ludvig Krisztina pályára lépett az Orosháza Érd Arénában lejátszott mérkőzésén is, ahol jövőbeli csapattársainak is bemutatkozhatott. Négyszer pedig be is talált a kapunkba.

Nehéz volt az Érd ellen játszani. A jövő évi keretből ismerem Háfra Lucát, aki poszttársam és Györfi Dórát is, aki velem együtt érkezik majd. Így nem fogok teljesen ismeretlen közösségbe kerülni, ez is pozitívum számomra. Elsődlegesen a gyorsaságom a fő erősségem. Ez szélen egyébként is nagyon fontos. Az Érd játéka is épít a gyorsindításokra és úgy gondolom ebben segítségére tudnék lenni a csapatnak én is.

Korosztály:

Az NB I/B 24. fordulójában a kiesés ellen menekülő Gárdony-Pázmánd együttesét fogadtuk. Három hét szünet után, a gólgazdag találkozón egy pillanatra sem lankadhatott a mieink figyelme a végig harcosan játszó ellenféllel szemben. A mérkőzés szorosan alakult,  de végül 38-32-re behúztuk a győzelmet és sorozatban ötödik sikerét aratta csapatunk.

Az épp Érdről kölcsönbe adott Tóth Ficsor Nóra góljával a Gárdony szerzett vezetést a találkozón. Az első öt percben Szakály Flóra révén csak büntetőket követően tudtunk betalálni, a túloldalon pedig Berkes-Kaiser Melitta megmutatta miért áll a második helyen a góllövőlistán és kétgólos előnyhöz juttatta a vendégeket (1-3). Meglepetésre magabiztosan tartotta is a különbséget a Fejér vármegyei együttes, így Simics Juditnak már a 9. perc elején időt kellett kérnie (4-6). Sőt a 14. percben már hárommal is elléptek Molnár József tanítványai (7-10). Itt azonban jött a fordulat! Hét perc alatt egy 7-1-es rohammal fordított az Érd, és már a mieink vezettek hárommal (14-11). A félidő végéig 3-4 gól között váltakozott a fórunk, végül a szünetben 21-18-as állást mutatott az eredményjelző.

A fordulás után hiába próbáltuk lerázni ellenfelünket, rendre gólokkal tudtak válaszolni a gárdonyiak és a 39. percre egy találatra megközelítették csapatunkat (25-24). A következő percek is szoros játékot hoztak, de a Gárdonynak az egyenlítésért nem volt esélye támadni. Szűk negyed órával a vége előtt Török Lilly góljával ismét háromra nőtt a különbség (30-27). A hajrához közeledve észrevétlenül feszültté váló találkozón még volt esélye ismét egy gólra feljönnie riválisunknak, de a Pálmai Liza-Gerencsér Fanni-Panyi Anna trió végül nem hagyott kétséget afelől melyik csapat lesz a nyertes. Az utolsó négy percben már csak az Érd talált be, így a mieink végül megérdemelten, 38-32-re megnyerték az összecsapást.

NB I/B, 24. forduló

ÉRD – Gárdony-Pázmánd NKK  38-32 (21-18)
Érd Aréna

ÉRD: Imre – Szakály 7 (4), Gerencsér 2, Kellermann 6, Bánhidi 1, Panyi 8, Braun 1.

Csere: Németh (kapus), Csiszár-Szekeres, Pálmai 5, Török 4, Gerháth, Dávid-Azari 4 (1), Háfra.