10 gólos győzelem a HYPO NÖ ellen

A 2014/15-ös szezon harmadik edzőmérkőzését a HYPO NÖ (AUT) ellen játszotta csapatunk az Érd Arénában. Újonnan érkező játékosaink remekül illeszkedtek be a csapat játékába, hozzájárulva a 34:24-es végeredményhez.

Népes számú közönség előtt játszotta csapatunk első hazai felkészülési mérkőzését. A kilátogató szurkolóinkat már a mérkőzés elején lenyűgözték a lányok. A pontos és precíz támadásoknak, és a remek védekezésnek köszönhetően már a 6. percben öt góllal vezettünk. Újoncaink már a kezdésnél letették névjegyüket az Érd Arénában, az első gólokat a jól előkészített támadásokból Mariama Signaté kíméletlen határozottsággal lőtte be, valamint Janurik Kinga kiváló indításaiból Katarina Krpez tökéletes befejezéseivel biztosította be előnyünket. A vendég együttes első találatát Mariana Costa szerezte a 7. percben, aki a gól után a térdét fájlalva a földön maradt, és sajnos nem is tudott pályára lépni a mérkőzés hátralévő részében. Az első félidőben pontos játékkal, jó védekezéssel, Triscsuk, Schatzl és Pálos-Bognár góljaival tovább növeltük előnyünket, ami a félidő végére már 11-re nőtt. A pihenő előtt 20:9 állt az eredményjelzőn.  A második félidő elejét is jól kezdte csapatunk, ekkor alakult ki a legnagyobb különbség (25:10) a mérkőzés folyamán. A kapuban Oguntoye Viktória váltotta Janurik Kingát, és játéklehetőséget kaptak fiataljaink is. Nick Viktória, Kocsis Viktória is pályára léphetett, Takács Kitti balszélsőnk gólt szerzett, Mester Nóra is betalált a kapuba és heteseket harcolt ki. A mérkőzésekre kilátogató 600 néző végül 10 gólos, 34:24-es győzelemnek örülhetett.   ÉRD - HYPO NÖ 34:24 (20:9)   Érd Aréna, 600 néző Játékvezetők: Hargitai Gábor, Markó Gábor   Gólszerzők: ÉRD: Pálos-Bognár B. 2, Triscsuk K. 6 (2), Krpez K. 6, Schatzl N. 6 (2), Signaté M. 7, Takács K. 1, Szekeres K. 2, Kisfaludy A. 3, Mester N. 1 HYPO NÖ: Léránt V. 9 (3), Rocha F. 4, Mauler V. 2, Belik C. 2, Gokicanec M. 2, Kaiser S. 2, Acimovic G. 1, Wess C. 1, Costa M. 1   Kiállítás: 2 ill. 6 perc Hétméteres: 4/4 ill. 2/2   GALÉRIA: ÉRD - HYPO NÖ FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS   Következő felkészülési mérkőzésünk: 2014. augusztus 5. kedd 17:00  ÉRD - Fehérvár KC (Érd Aréna)