Átgázolt a Fradi az ÉRD-en

A Siófok elleni szeptember 5-i szezonrajt előtti utolsó edzőmérkőzését vívta zárt kapuk mögött az FTC-Rail Cargo Hungaria ellen az ÉRD. Horváth Roland együttese csupán egyszer vezetett, de már bő húsz perc után tízgólos hátrányban volt, végül 34-18-as vereséget szenvedett.

Fekete Bozsana, Zsiborás Luca, Reizinger Sára, Kopecz Barbara és Simon Armilla sem volt bevethető az ÉRD utolsó nyári edzőmeccsén az FTC ellen.

A mérkőzés első gólját ugyan Szabó Kitti révén az érdiek szerezték meg, de ez volt az egyetlen pillanat, amikor előnyben játszott az FTC-Rail Cargo Hungaria ellen Horváth Roland együttese. Az érezhetően sokkal magasabb fokozaton játszó fővárosiak Márton Gréta duplájával hamar fordítottak, majd Kovács Anett és Csiszár-Szekeres Klára révén még kettőt hozzátettek, így az ÉRD vezetőedzője már a hetedik percben időt kért.

A Szabó Kitti által vezérelt hazaiak ugyan egyszer visszajöttek még két gólra (4-6), de már a 21. percben megvolt a közte tíz (6-16). Időközben pedig debütált az érdieknél a hétfőn igazolt Sztankovics Réka is, aki még a szünet előtt megszerezte első gólját is.

A szünetbeli 21-10-es FTC-vezetés után a második játékrész első gólját is a hazaiak szerezték, de a védekezés javításán munkálkodó fővárosiak kapuját nagyon nehezen vette be az ÉRD, amelynek elkövetett hibáit rendre gyors ellentámadásokkal használta ki az FTC.

A biztos vezetés tudatában a vendégek sem erőltették meg magukat, ám előnyüket így is növelték és könnyedén, 34-18-ra győztek.

Nyilatkozatok hamarosan!

Felkészülési mérkőzés
ÉRD-FTC-Rail Cargo Hungaria 18-34 (10-21)
ÉRD: Győrffy - Király R. 1, Mód 2, Szabó K. 7 (3), Paróczy 1, Walfisch 2 (1), Mézes 2
Csere: Györkös (kapus), Horváth D., Landi, Kóka 1, Sztankovics 2
Vezetőedző: Horváth Roland
FTC: Janurik - Kovács Anett 3, Klujber 5 (1), Kovacsics 3, Behnke 4, Háfra N. 1, Márton G. 5
Csere: Bíró B. (kapus), Csiszár-Szekeres 1, Szucsánszki, Bölk 4, Kisfaludy, Tóth N. 4, Schatzl Nadine, Malestein 4 (1)
Vezetőedző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1-4. 10. p.: 4-6. 12. p.: 4-10. 22. p.: 6-18. 28. p.: 9-19. 35. p.: 12-23. 40. p.: 13-26. 47. p.: 14-28. 54. p.: 16-31.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3

Forrás: erdmost.hu Domonkos Bálint