Döntetlen az utolsó másodpercben

Fordulatos csatát vívtunk idegenben, a dudaszó pillanatában érkezett a váci végszó.
Tavaly alaposan kiismerhette egymást a két csapat, hiszen ötször is mérkőztek a felek, az alapszakasz után a bronzcsatában is találkoztak a váciak az ÉRD-del. A keretek némileg átalakultak, a párharc viszont idén is rangadó, olyan mérkőzés, amelyet nagyon várnak a szurkolók. A narancssárgába öltözött érdiek is szép számmal kísérték el a csapatot, jó hangulatot teremtve ezzel idegenben is.
Két váci góllal indult a találkozó, az ötödik perc végén sikerült egyenlíteni. Előbb Bognár lerántásáért járt a büntető, amit Wolf értékesített, majd Bognár maga lőtte a második ÉRD gólt. Tíz perc játékot követően Korent állították ki két percre, az emberhátrányból sikerült két gólt szerezve fordítani 5:4-re. Amelyre rögtön érkezett a váci válasz, visszavették a vezetést az első negyedóra végén (7:6).Az érdi kapuban Oguntoye-t Janurik váltotta, kapusunk több védést is bemutatott a félidő második felében. Három perc alatt született három érdi gól, először tudtunk kétgólos vezetést szerezni (7:9). A 22. percben újra egy perc alatt dolgozta le hátrányát a hazai csapat 11:11-nél Niksic egyenlített. Jobbátlövőnk, Kovács Anna percei következtek, amivel megint elléptünk kettővel (13:15). A félidő utolsó négy percében hármat lőtt a Vác, ezzel a szünetre ők mehettek előnnyel.Klivinyi Kinga első góljával egyenlítettünk, majd labdaszerzést követően Szekeres fejezte be az akciót, a 32. percben már mi álltunk jobban. Hármasával szerezték a gólokat a csapatok, előbb öt perc alatt a Vác, majd három perc alatt az ÉRD lőtt hármat (19:20). Ezzel együtt egy hatperces időszakot 5:1-re nyert meg csapatunk, Bognár góljával 22:20 vezettünk  a 43. percben.A záró negyedóra kezdetén két indulásgóllal egalizált a Vác, 23:23-nál volt újra egyenlő. Újra vezetést nem tudott szerezni a hazai csapat, sőt az utolsó tíz perc érdi emberelőnnyel indult, amit azonban döntetlenre mentett az ellenfél passzívnál messziről gólt szerezve. Az ötvenkettedik percben 24:26-nál torpantak meg a csapatok, az ÉRD 27. gólját, melyet Vukcevic lőtt, a játékvezetők érvénytelenítették. Oguntoye két százszázalékos ziccert hatástalanított, előnyben tartva csapatunkat. Az 55. percben emberelőnybe kerültünk, melyet Balog büntetőjével sikerült kihasználni, a mérkőzésen először háromgólos előnyt kidolgozva (24:27).Két és fél perccel a vége előtt Kamper hozta közelebb csapatát, majd egy perccel később újra ő volt eredményes. A mindent eldöntő találatot nem sikerült megszerezni, az utolsó perc elején egyenlített Kamper. Volt azonban még idő, Vukcevic értékesített egy ziccert így visszavéve a vezetést 28:27-re. Gyorsan nem tudta befejezni támadását a Vác, kétszer is faulttal állítottuk meg az ellenfelet. Konkoly Csaba két és fél másodperccel a vége előtt kérte ki utolsó idejét, összeállt a szabaddobáshoz a Vác, a sáncoló kezek között utat talált Nikcevic lövése, egyenlített a lefújás pillanatában a hazai csapat.Értékes pontot szereztünk idegenben, amivel megőriztük négypontos előnyünket a váciakkal szemben, valamint a táblázaton pontszámban beértük és jobb gólarányunkkal megelőztük a Dunaújvárost, vagyis felléptünk a dobogóra.