Döntetlen Debrecenben

Csapatunk végletekig kiélezett mérkőzésen 22:22-es döntetlent játszott a DVSC-TVP együttese ellen.

A válogatott hét után a Hódos Imre Sportcsarnokban lépett pályára csapatunk a DVSC-TVP vendégeként. Az 5. forduló mérkőzésén egy kivédekezett hazai akciót követően gyors lerohanás végén Mireya González Álvarez juttatta vezetéshez csapatunkat. Ugyancsak egy ellentámadás után Kisfaludy Anett góljával 1:2-nél nálunk volt az előny, ezt három hazai találat követett, majd Szabó Laura értékesített hétméterest (4:3). A 9. percben Andjela Bulatovic betörésből egalizált, de kimaradt helyzeteink miatt előnyre nem tudtak szert tenni lányaink, negyed óra elteltével 8:5-re vezetett ellenfelünk. Három minutummal később Fekete Bozsana egy, illetve Katarina Krpez Slezak két góljával egyenlő állás állt az eredményjelzőn (8:8). A játékrész utolsó tíz percéhez érkezve Mariama Signaté talpról volt eredményes, mellyel átvettük a vezetést (8:9). Kisfaludy Anett labdaszerzése után, az üres debreceni kapuba talált be saját kilences vonaláról, 10:12-re alakítva az állást. A hajrára fordulva a büntetővonalról Csáki Viktória nem tudta bevenni Gridnyeva Szvetlana kapuját, de ellenfelünk három akciógólt szerzett, majd Mireya González Álvarez jegyezte a játékrész utolsó találatát, így 13:13-as döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.
A fordulást követően ismét spanyol jobbátlövőnk volt eredményes két ízben is, ezzel kétgólos előnyre tettünk szert. Ellenfelünk akcióból kilenc percig nem tudta bevenni Janurik Kinga kapuját, ezalatt Mireya González Álvarez betörésből megszerezte harmadik találatát is ebben a játékrészben (14:16). A harcos és rendkívül izgalmas mérkőzésen a 43. percben ismét egyenlő volt az állás, miközben Janurik Kinga hatalmas bravúrral ziccert hárított. Kapusunk újabb nagyszerű védése után, ellentámadás végén a befutó Katarina Krpez Slezak Klivinyi Kinga bejátszását váltotta gólra, mellyel 17:18-ra vezettünk. 18:18 után Kisfaludy Anett talált a kapuba beállóból, majd Gridnyeva Szvetlana hárított büntetőt, de az utolsó nyolc percre fordulva újra egyenlő volt az állás (20:20). A következő percekben a debreceniek kétszer vették be kapunkat, így az 59. percben 22:20 volt az eredmény. Lányaink koncentrált végjátékban Mireya González Álvarez és Katarina Krpez Slezak találataival a mérkőzés vége előtt 23 másodperccel egyenlítettek. Végül az utolsó hazai támadást kivédekezte csapatunk, a 22:22-es végeredménnyel záruló összecsapáson. Együttesünk négy nap múlva, vasárnap az EHF-Kupa második selejtezőkörének első mérkőzésén az Issy Paris Hand csapata ellen lép pályára az ÉRD Arénában. A mérkőzésekre jegyek kaphatóak az ÉRD Aréna jegypénztárában, és online az ÉRD Aréna weboldalán. A megváltott BÉRLETEK és VIP bérletek a nemzetközi kupamérkőzésre is ÉRVÉNYESEK!