Érden dől el a bronzérem sorsa

A Vác egyenlített a párharcban, harmadik mérkőzésre kerül sor. Csak a mérkőzés elején tudtunk vezetni, az újbóli fordítás nem sikerült. Megváltozott a kezdési időpont, így ismét délidőtájt játszottunk mérkőzést, ahogyan a Ferencváros otthonában. Ahogyan az alapszakaszban, most is győzelemre készültünk idegenben, amivel a nap végére a nyakunkba akaszthatnák a bronzérmeket. A csapat története első NBI-es érmére hajtott a szezonban, és ettől egyetlen lépésnyire kerültünk. Míg az érdi szurkolóknak ezúttal is plusz szektort kellett nyitni, a hazai lelátók közel sem teltek zsúfolásig. Feszülten kezdtek a csapatok, gyors gólunkra a Vác a harmadik perc legvégén tudott válaszolni. Felállt fal ellen jól védekeztünk, az első 7 percben ebből nem is tudott gólt szerezni a hazai csapat, de a második váci büntetőből ismét egyenlített az ellenfél. Eladott labdáinkat gyors váci gólok követték, amivel 5-2-re is meglépett a hazai csapat. A 10. percben 1-1 kiállítás mindkét oldalon, a kapuba Oguntoye érkezett és Bognár is pályára lépett. Barján ugyanolyan jól kezdte a mérkőzést, mint egy héttel ezelőtt, hét váci gólból négy az ő nevéhez fűzödött. Triffa jól olvasta az érdi lövéseket, így 9-5-nél először nőtt négygólosra a különbség a 18. percben. Az újból feljavuló érdi védekezéssel, Vincze Melinda és Bognár Barbara megmozdulásaival sikerült hat perc alatt egyenlíteni (9-9). Sűrűsödtek Oguntoye védései, de a vezetést a félidő utolsó öt percéhez érve sem sikerült visszavenni. Sikerült egy emberhátrányt gól nélkül átvészelni és a 30. percben ismét döntetlen volt az állás. Volt izgalom még egy időntúli szabaddobásnál is, de Oguntoye a helyén volt Klivinyi lövésénél. A teljes második félidőre átvitt kiállításunkat ismét sikerült gól nélkül hozni, azonban így is a Vác kezdte három találattal a játékrészt. Hiába jött villámgyorsan Szabó Edina időkérése, hosszú érdi gólcsendet tört meg Balog büntetője (13-11). Az indulatok Kisfaludy és Barján páros kiállításában tükröződtek, amiből a váciak tudtak két gólt szerezni. A negyvenedik perctől sokkal lendületesebbé váltak az érdi támadások, amiből ziccereket tudtunk kialakítani és a félidő közepén 16-15-re zárkóztunk. Hatalmas küzdelem folyt a pályán, minden gólért óriásit harcoltak a csapatok. Az ötvenedik percben emberelőnyben, Kovács Anna góljával újra egyenlítettünk (18-18). Jött azonban Elez kétperces büntetése és a hazai csapat visszavette a vezetést. Az egyenlítés, váci vezetés forgatókönyvön a hazai csapatnak sikerült túllépni és hét perccel a rendes játékidő vége előtt 21-19-re vezettek. A különbség nem nőtt, de a kihagyott helyzeteinknek köszönhetően nem is csökkent, az idő pedig egyre fogyott. Sokáig passzívnál próbálkoztunk, amiből az ellenfélhez pattant a labda és Szádvári gólja gyakorlatilag a váci győzelmet jelentette. A különbség éppen úgy négy gól volt, mint egy hete Érden. Harmadik mérkőzésen dől el a bronzérem sorsa. Mindkét csapat hazai pályán megnyert egy-egy találkozót, a harmadik mérkőzés Érden lesz május 4-én, szombaton 18 órától.