Felemás szezonkezdet

NB I-es felnőtt, illetve utánpótlás csapataink a héten két mérkőzést játszva megkezdték a 2015/16-os szezont.
A bajnokság első fordulójában az Ipress Center-Vác csapata látogatott az ÉRD Arénába. Első találatunkat az új idényben Katarina Krpež Šlezak szerezte, miután egy leleményes labdaszerzés után talált a kapuba. A második találatunkra azonban a 15. percig várni kellett, míg ellenfelünk négyszer is eredményes volt (2:5). Támadásban vétett hibáink miatt nem tudtunk faragni a hátrányukból, igaz Szvetlana Gridnyeva a félidő derekán már a második váci hétméterest hárította. Klivinyi Kinga gólja alakította ki a félidei 6:9-es eredményt. A fordulást követően Kisfaludy Anett harcolt ki büntetőt, amit Katarina Krpež Šlezak váltott gólra, majd beállósunk saját maga is eredményes volt Mireya González Álvarez bejátszásából. Két találatnál közelebb azonban nem kerültünk ellenfelünkhöz, hiába mutatott be Janurik Kinga bravúrokat a kapuban. A hajrára fordulva öt találatra nőtt a vendégek előnye, ugyan a találkozó utolsó találatát is lányaink szerezték, így is a vendégcsapat gyűjtötte be a két pontot (16:18).

A szezon második mérkőzésére a Viharsarokba utazott csapatunk, akiket lelkes szurkolóink szép számmal kísértek el a hosszú útra. A mérkőzésen szurkolóink nagy örömére Andjela Bulatovic szerzett vezetést csapatunknak, azonban az első negyedórában egyik csapat sem tudott nagyobb előnyre szert tenni. 5:6-os állást követően öt találatunkra egyetlen hazai gól volt a válasz. Janurik Kinga nagyszerűen teljesített jól záró védőfalunk mögött, míg Szvetlana Gridnyeva két hétméterest is hárított. 8:14-es félidei előnyünket Mireya González Álvarez és Klivinyi Kinga találataival kilenc gólra növeltük. Védekezésünket és Janurik Kinga teljesítményét dicséri, hogy a hazaiak a játékrész 11. percében szerezték első akciógóljukat. Kilencgólos előnyünkből ugyan a hazaiak faragni tudtak, de a mérkőzés lefújását követően lányaink örülhettek a 20:25-ös győzelemnek.

ÉRD NB I góllövőlista

NB I utánpótlás csapataink szerdán ugyan a váci csapat ellen nem tudtak pontot szerezni, vasárnap azonban ifjúsági csapatunk 31:20-ra nyerni tudott Békéscsaba ellen, míg juniorjaink szoros mérkőzésen maradtak pont nélkül. U11-es és U13-as csapataink is felkészülési tornán szerepeltek a hétvégén. 11 évnél fiatalabb lányaink a negyedik helyen végeztek, míg 13 év alatti csapatunk a 3. helyen végzett a tornán.