Fontos két pontot szereztünk

Csapatunk a bajnokság 7. fordulójában 19:22-re nyert az EUbility Group-Békéscsabai ENKSE otthonában.

Négy nappal a sikeresen megvívott Magyar Kupa mérkőzés után a bajnokság küzdelmeiben Békéscsabán léptek pályára lányaink. Janurik Kinga ziccer védései ellenére a találkozó elején a hazaiak jutottak előnyhöz, majd pontatlan támadásbefejezéseink miatt öt perc elteltével 2:0-ra vezetett ellenfelünk. Larissa Araújó a szélről szerezte első találatunkat, majd három minutummal később Mariama Signaté egyenlített átlövésből. A 10. percre fordulva emberelőnyben brazil balszélsőnk góljával átvettük a vezetést, de nagyobb előnyre nem tudtunk szert tenni (2:3). 4:3-as állás után a Békéscsaba kilenc perc alatt egyszer tudta bevenni Janurik Kinga kapuját, míg lányaink háromszor voltak eredményesek, Larissa Araújó, Klivinyi Kinga és Katarina Krpez Slezak révén (5:6). A játékrész utolsó harmadábanKatarina Krpez Slezak értékesítette a megítélt büntetőt, míg Gridnyeva Szvetlana eszén nem tudtak túljárni a hazaiak a hétméteresvonalról. A félidő hajrájára Andjela Bulatovic és Szabó Laura révén kétgólos előnnyel érkeztünk, de a játékrész utolsó két találatát a lila-fehérek szerezték, így 11:11-es állásnál vonulhattak szünetre a csapatok.
A fordulás után Klivinyi Kinga és Larissa Araújó vette be a hazaiak kapuját, de mindkét találatunkra volt válasza a Békéscsabának (13:13). A folytatásban Mireya González Álvarez két, illetve Klivinyi Kinga egy góljával szemben ellenfelünk hét perc alatt egyszer volt eredményes, így negyven perc elteltével 14:16-ra vezettünk. Gridnyeva Szvetlana négy minutum leforgása alatt két büntetőt is hatástalanított, de a félidő derekán 16:16-nál ismét egyenlő volt az állás. A vezetést azonban nem tudták átvenni a hazaiak, de a mérkőzés utolsó tíz percéhez is döntetlen állásnál érkeztünk (18:18). A végjátékban csapatunk négyszer volt eredményes Mireya González Álvarez két, Katarina Krpez Slezak és Larissa Araújó egy-egy góljával, míg ellenfelünk egyszer tudta bevenni a mérkőzés egésze alatt nagyszerű teljesítményt nyújtó, születésnapos Janurik Kinga kapuját. A 19:22-es győzelmünkkel záruló összecsapást követően együttesünk szombaton az EHF-Kupa harmadik selejtezőkörének első mérkőzésén a Dunaújvárosi Kohász KA csapata ellen lép pályára az ÉRD Arénában. A mérkőzésekre jegyek kaphatóak az ÉRD Aréna jegypénztárában, és online az ÉRD Aréna weboldalán. A megváltott BÉRLETEK és VIP bérletek a nemzetközi kupamérkőzésre is ÉRVÉNYESEK!