Győzelem az első bajnoki mérkőzésen

NB I-es felnőtt együttesünk a K&H női kézilabda liga első mérkőzésén 35:24-es győzelmet ért el az EUbility-Group Békéscsabai ENKSE ellen az ÉRD Arénában.

Közel három hónap után újra hazai környezetben léptek pályára lányaink. A találkozót Klivinyi Kinga átlövésgólja nyitotta, majd Szabó Laura hétméteresből szerzett találata követett. A folytatásban egy vendég találat után Katarina Krpez Slezak előbb a szélről, majd lerohanás végén vette be a békéscsabai kaput, ezután öt minutum alatt a lila-fehérek egy gólt tudtak lőni Janurik Kingának, míg lányaink ötször voltak eredményesek, mellyel 9:3-ra alakult az állás. A játékrész középső harmadában felváltva születtek a találatok, a 21. percben 17:11 állt az ÉRD Aréna eredményjelzőjén. A félidő hajrájában két szélsőnk, Katarina Krpez Slezak és Coralie Lassource is két-két ízben vette be a vendégek kapuját, így a szünetben 21:15-re vezettünk.

A fordulást követően Mariama Signaté átlövésből szerezte együttesünk első találatát, majd Jamina Roberts egy lerohanás végén növelte góljainak számát. A 39. minutumban Katarina Krpez Slezak a jobbszélről, másik balkezesünk, Kiss Nikolett pedig a szaggatottról felugorva lőtt a hálóba (25:19). A következő percekben Szabó Laura két büntetőt is higgadtan értékesített, míg Mireya González Álvarez jobbátlövőből volt eredményes. Az 52. percben Klivinyi Kinga előbb talpról, majd két minutummal később átlövésből is bevette a viharsarki együttes kapuját. A mérkőzés hajrájában Andjela Bulatovic lerohanás végén, Kiss Nikolett pedig felállt fal ellen növelte góljaink számát, míg a 35:24-es végeredményt Szabó Laura állította be hétméteresből. Lányaink legközelebb szeptember 17-én, vasárnap a Vasas SC otthonában lépnek pályára.