Győzelem az MTK ellen

A mérkőzés első perceiben ugyan az irányítás a fővárosiaknál volt, de rendre góllal válaszoltak a hazaiak. A negyedik percben Krpež-Slezák Katarina találatával átvette a vezetést az ÉRD (3-2), amelyet egészen az összecsapás végéig megtartott. Az első félidőben folyamatosan növelte az előnyét Szabó Edina csapata, a mérkőzés huszadik percére már öt góllal volt jobb az MTK-nál. Ezután a vendégek zárkózni kezdtek, de csak három gólra tudták lefaragni a hátrányukat (17:14). Az ÉRD két perc leforgása alatt háromszor volt eredményes, így a félidő végéhez közeledve már megnyugtató hatgólos fölényben voltak a hazaiak (20:14). A hajrában az MTK egyszer talált be Julie Foggea kapujába, így 20:15-ös állásnál mentek pihenni a felek.

A lendületét az ÉRD a második félidőre is át tudta menteni, hiszen öt perc elteltével már 24:17 volt az állás. Ekkor azonban megváltozott a játék képe. Szabó Edina lányai a következő hat percben nem voltak eredményesek, ezt kihasználva az MTK három gólra csökkentette hátrányát (24:21). Az ÉRD újult erővel magára talált, így nyolc perccel a vége előtt ismét hét gól volt a különbség. A hátralévő időben azonban az MTK-nak jött ki jobban a lépés, folyamatosan dolgozták le hátrányukat a vendégek. A 32:30-as végeredményt egy másodperccel a meccs vége előtt Dakos Noémi állította be.

Az ÉRD megőrizte veretlenségét, így hibátlan mérleggel készülhet a Siófok KTC elleni idegenbeli találkozóra.