Győzelemmel indítottuk a szezont

A bajnokság első fordulójában csapatunk küzdelmes mérkőzésen 27:31-re győzött a Siófoki KC otthonában.

A 2016/2017-es bajnokságot lányaink a Balaton partján, a Siófok KC otthonában kezdték meg. A csordultig megtelt Beszédes József Általános Iskola tornacsarnokában egy kivédekezett hazai akciót követően Fekete Bozsana szerzett vezetést csapatunknak a balszélről. A siófoki egyenlítő találat után Katarina Krpez Slezak előbb szélről, majd befutás után is eredményes volt, de kilenc perc elteltével döntetlen állt az eredményjelzőn. 3:3-at követően Klivinyi Kinga és Andjela Bulatovic talált a kapuba, majd kétgólos előnyünket emberhátrányban is megtartottuk (4:6). A vezetésünket -zsinórban szerzett öt találatunknak köszönhetően- növelni tudtuk, míg a kapunkban Győri Barbara nyolc percen át nem kapott gólt (4:11). Mariama Signaté átlövésgólját egy hazai találat követte, majd Katarina Krpez Slezak szélről talált a kapuba, mellyel nyolcgólosra növeltük előnyünket. A játékrész utolsó három gólját ellenfelünk szerezte, így 10:15-ös állásnál ért véget az első harminc perc.
A második félidő első találatát a hazai csapat szerezte, ezt követően Katarina Krpez Slezak kétszer is jobbszélről vette be emberelőnyben a hazaik kapuját, mellyel 11:17-re alakult az állás. A folytatásban Mariama Signaté pedig létszámhátrányban kétszer is eredményes volt, majd egyenlő létszámban Fekete Bozsana befutás után alakította 16:21-re eredményt. Technikai hibáinkat kihasználva a Siófok a mérkőzés utolsó negyedórájára fordulva felzárkózott három gólra (19:22). Ezután Katarina Krpez Slezak büntetőből és lerohanás végén szerzett góljai ellenére két találatra csökkent az előnyünk, amikor az 50. perchez érkeztünk. Azonban két minutummal később Mireya González Álvarez és Klivinyi Kinga találataival négygólosra növeltük vezetésünket, majd egy kipattanót összeszedve Katarina Krpez Slezak jobbkézzel alakította 23:28-ra az eredményt, a vendégszektort teljesen megtöltő szurkolóink legnagyobb örömére. A végső dudaszót követően 27:31-es győzelmünknek örülhettek a helyszínen-, és az otthonról szurkolók is lányainkkal együtt. Csapatunk a bajnokság következő fordulójában az Ipress Center-Vác együttesét fogadja 09.24-én, szombaton 18 órától. A találkozóra a jegyek hétfő reggeltől kaphatóak az ÉRD Aréna jegypénztárában és online az ÉRD Aréna weboldalán.