Hajtós meccsen győzelem: Előny itt!

Küzdelmes, jó mérkőzést láthatott a közönség, a lányok az izgalmakról is gondoskodtak. Az első negyed óra után állt össze az érdi védelem, amivel sikerült megfordítani a találkozót. Jövő szombaton Vácott megnyerhetjük a bronzérmet! Ellenkező előjelekkel várhatták a csapatok a párharcot. Váci oldalon Tápai és Mayer hiányoztak és edzőváltás történt a közelmúltban, míg nálunk Bognár játékra jelentkezett, így teljes keretével készülhetett Szabó Edina. Az Érd indult pályaelőnnyel, az alapszakaszban viszont egyik csapat sem tudott hazai pályán diadalmaskodni. A szurkolókon ez alkalommal sem múlt semmi, mindkét oldalt hangos dobszóval, énekkel támogatták folyamatosan a fanatikusok. Hatalmas iramban estek egymásnak a csapatok, mintha egész szezonban erre az összecsapásra vártak volna. A harmadik percben már 2-2 volt, amikor kapus először találkozott a labdával. Barján kilenc perc játékot követően már a harmadik gólját szerezte, közben az érdi csapat összesen jutott el eddig Szekeres találatával. A hét perces hazai gólcsendet háromgólos vezetéssel büntette a vendégcsapat, majd emberelőnyben sikerült egy gólra zárkózni. Ha lehet, a tempó még tovább fokozódott a félidő közepén, oda-vissza futottak a csapatok, közben négy sorozatban szerzett találatával Kovács Anna csillogtatta meg képességeit. A másik oldalon Klivinyi gólszépségversenyt rendezett, nagyobbnál nagyobb átlövéseket ragasztott az érdi kapuba, amivel tartotta előnyét a vendégcsapat. Egészen a 18. percig, amikor hatalmasat fordult a játék képe, összeállt a Szekeres-Kisfaludy-Vukcevic vezérelte érdi fal, gyakorlatilag gólhelyzetbe is képtelen volt kerülni a váci csapat. Érkezett Janurik Kinga, a messziről leadott próbálkozásokat és a kósza ziccereket is fogta. Átrohant az Érd az ellenfélen, hat góllal lett a mínusz háromból plusz három (14-11). A félidő végén pedig minden összejött a csapatnak, Bognár Barbara is pályára lépett, az utolsó másodpercekben Elez gólja tette emlékezetessé a játékrészt, 17-12-vel pihentek a felek. Küzdött, kapaszkodott, mindent elkövetett a váci csapat a második félidőben. A negyvenedik percig ezzel együtt sem tudta csökkenteni a hátrányát, 21-16-nál továbbra is öt gól volt az Érd előnye. Kamper behozatala, valamint Klivinyi átlövései és Triffa kapuba állítása azonban új reményt adott a vendégeknek. A játékrész közepét 5-1-re nyerték a váciak, amivel 22-21-re jöttek fel. Koren a legjobbkor lőtt lehetetlen szögből gólt, majd Balog tette meg ugyanezt a másik oldalról. Gridnyeva másodszor járt túl a legjobb váci eszén, öt perccel a vége előtt 24-22-nél fogott sorsdöntő hetest, így sikerült újra három góllal vezetni. Az 58. percben még emberhátrányba került a csapat, Gridnyeva azonban újabb párbajt nyert. Oláh Nóra gólja biztossá tette a sikert, volt egy nyugodt perc a meccsen. Sikerült győzelemmel kezdeni a bronzért zajló párharcot. Bravúrral már Vácott elérhető az érem, a második mérkőzést április 27-én szombaton játsszák a felek fordított felállásban.