Harmadik helyen jutott tovább a magyar csapat

Új lap, új fejezet nyílik a magyar válogatott számára a szerbiai világbajnokságon. Hétfőn Spanyolországgal játsszuk a nyolcaddöntőt. Három győzelmet két vereség követett, Románia és Németország is jobbnak bizonyult a csoportban.
A magyar csapat a könnyebb ellenfelekkel, felhozó mérkőzésekkel kezdett a szerbiai világbajnokságon. Fejtörést és bizonytalankodást ugyan okozott Csehország és Tunézia is, de mindkét csapatot legyőzte a magyar válogatott, majd Ausztrália nem mutatott komoly ellenállást. Ahogyan arra előre számítani lehetett, három csapat kiemelkedett a csoportból, csütörtökön Románia, pénteken Németország volt az ellenfél. A válogatott mindkét nap vezetett a félidőben, mindkét nap volt győzelmi esélye a játék alapján, de nem tartott ki a végéig az előny, a vége mindkétszer vereség lett.

A magyar válogatott harmadik helyével, a C jelű hatosban Norvégia mögött második spanyol együttessel mérkőzik hétfőn délután 17:30-as kezdettel Újvidéken. Jó ágra került a válogatott, ugyanis a remélt továbbjutás esetén, a brazil-holland párharc győztesével negyeddöntőznénk, ami a lengyeleknek sikerült szintén harmadik helyről.
Három ÉRD játékos vesz részt a világbajnokságon, Triscsuk Krisztina, Szekeres Klára és Sara Vukcevic, mindhárman jó teljesítménnyel erősítik válogatottjaik.
Hétfőn Spanyolország vár a magyar együttesre, amelytől egységesen jó teljesítmény kell a továbbjutás kivívásához.
A hét ÉRD mérkőzése
2013. december 14. szombat
OSB Leány E | FTC II. - ÉRD 36:17 (19:9)
2013. december 7. szombat
Női kézilabda Világbajnokság | Magyarország – Csehország 35:27 (18:16)

2013. december 9. hétfőNői kézilabda Világbajnokság | Tunézia – Magyarország 24:26 (15:15)