Igazságos döntetlen Horvátországban

Remek felkészülési mérkőzést vívott csapatunk az RK Podravka Vegeta ellen. A végig kiélezett mérkőzés végül 30:30-as döntetlennel zárult. Pénteken 290 kilométert utaztunk Kaproncára (Koprivnica), hogy az 5. felkészülési mérkőzést lejátsszuk a horvát bajnokság tavalyi ezüstérmese ellen. Baráti fogadtatással, a közös eredményes és jó munka jegyében zajlott a mérkőzés, még az időkérések számát is növelték eggyel az edzők, amit ki is használtak, hogy az adott pillanatban el tudják látni lányaikat tanácsokkal az addig látottak alapján. A mieink a kecskeméti tornán résztvevő, hiányzó válogatottak miatt ismét a fiatalokkal többségében játszották végig a meccset. Az elején kicsit meglepett minket az ellenfél gyors lerohanásaiból szerzett előny, de aztán a védekezésünk felvette a harcot a kitartóan támadó horvátokkal. Támadásban is hatékonyabbak lettünk, így két gólos előnnyel vonulhattunk a szünetre. (18:16). A második játékrészben fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol mi vezettünk egy góllal, hol az RK Podravka Vegeta. Az utolsó percben egyetlen találat volt az előnyünk, de végül a hazaiak egyenlíteni tudtak, kialakítva ezzel a 30:30-as végeredményt. A mérkőzés végén még egy 15 perces 'mini mérkőzéssel' egészítették ki az edzők a játékidőt, amikor már mindkét csapatból csak a fiatalok maradtak pályán mezőnyben, ami még tovább emelte a felkészülési munka értékét.
RK Podravka Vegeta - ÉRD 30:30 (16:18)   Sportska dvorana Gimnazije Fran Galovic, 100 néző Játékvezetők: Dalibor Blesic, Marko Presek Következő felkészülési mérkőzésünk: 2014. augusztus 14. csütörtök 17:00  HYPO NÖ - ÉRD (Bundessport- und Freizeitzentrum Südstadt - Ausztria)