Itthon tartottuk a két pontot a Vasas ellen

A K&H női kézilabda liga 15. fordulójában felnőtt együttesünk 35:22-es győzelmet ért el a Vasas SC ellen az ÉRD Arénában.

A hónap utolsó bajnoki mérkőzésén Klivinyi Kinga szerezte csapatunk első gólját, majd egy vendég találat után Kiss Nikolett talált be. A 6. percben Krpez Slezák Katarina büntetőből növelte előnyünket, majd Julie Foggea védését követően ismét jobbszélsőnk volt eredményes, ezúttal akcióból (6:3). Az első tíz minutum végére Andjela Bulatovic lerohanásból alakította 8:4-re az állást, majd Kiss Nikolett felállt fal ellen, Coralie Lassource pedig gyors ellenakció végén növelték találataink számát. A félidő utolsó harmadára fordulva Jamina Roberts, Gávai Szonja, Krpez Slezák Katarina és Szabó Laura révén zsinórban négyszer voltunk eredményesek (16:10). A 17:12-es szünetbeli állást svéd balátlövőnk állította be.

A fordulás után Jamina Roberts betörésből kezdte meg a gólgyártást, majd Kiss Nikolett is újra eredményes volt. Huszadik találatunkat Tóth Gabriella bejátszásából saját nevelésű beállónk, Szabó Laura szerezte. 22:17 után zsinórban nyolc találatot szereztünk, míg Julie Foggea kapuja negyed óráig érintetlen maradt. Andjela Bulatovic és Jamina Roberts is a saját térfeléről vette be az emberhátrányban kapus nélkül támadó vendégek kapuját, így az 52. percben 30:17-re vezettünk. A hajrában ifjúsági csapatunkból Kóka Mariann, Landi Gabriella és Moncz Nikolett is pályára léphetett első felnőtt élvonalbeli mérkőzésén. A találkozón utolsó gólunkat a felnőtt válogatott keretébe is meghívott Szabó Laura szerezte, beállítva a 35:22-es végeredményt. Csapatunk hétfőn a junior válogatott ellen lép pályára Balatonbogláron, míg legközelebb a bajnokság küzdelmeiben szombaton az MTK Budapest ellenfelei leszünk.