Kilencgólos győzelem a Viharsarokban

NB I-es felnőtt csapatunk a félidei döntetlen állás után 23:32-es győzelmet ért el az EUbility Group-Békéscsabai ENKSE otthonában.

A K&H női kézilabda liga első, „tavaszi” mérkőzésén egy kivédekezett hazai akció után Krpez Slezák Katarina szerzett vezetést csapatunknak, majd az 5. minutumban ismét jobbszélsőnk válaszolt egy lila-fehér gólra (1:2). Az első tíz perc végére Coralie Lassource betörésből, Krpez Slezák Katarina pedig büntetőből növelték találataink számát (4:4). A folytatásban Janurik Kinga védései után Kisfaludy Anett fejezett be góllal két gyors ellentámadást. Andjela Bulatovic és Coralie Lassource találatai ellenére a hazaiak 10:8-as előnyre tettek szert. A félidő hajrájában saját nevelésű beállónk, Szabó Laura előbb a posztjáról, majd a hétméteresvonalról is eredményes volt, mellyel visszavettük a vezetést (11:12).

A 12:12-es szünetbeli állást követően Julie Foggea hárított büntetőt, Tóth Gabriella kilenc méterről talpról, Kiss Nikolett pedig betörés után lőtt a kapuba (13:14). Emberelőnyben Tóth Gabriella bejátszását Kisfaludy Anett váltotta gólra, így már kettővel vezettünk. Létszámhátrányban Mariama Signaté sáncolt kétszer, majd az ellentámadásból Krpez Slezák Katarina volt eredményes a szélről (14:17). A 42. percben Klivinyi Kinga átlövésgóljával visszavettük a vezetést, majd Janurik Kinga indítása után jobbszélsőnk duplázta meg vezetésünket. Az utolsó tíz percre fordulva Tóth Gabriella akcióból, Szabó Laura pedig hétméteresből jegyzett találatot, így 19:25-re vezettünk. A hajrában fiatal beállónk újra büntetőből, Klivinyi Kinga átlövésből, Krpez Slezák Katarina pedig lerohanás végén szerzett gólt a 23:32-es végeredménnyel záruló összecsapáson. Lányaink legközelebb szombaton a Vasas SC ellen lépnek pályára. A találkozóra jegyek kaphatóak az ÉRD Aréna jegypénztárában, és online az ÉRD Aréna weboldalán.