Kilencgólos győzelmet arattunk a Fehérvár KC ellen

Újonc fiataljaink gólerős játékkal járultak hozzá a győzelemhez. Második hazai felkészülési mérkőzésünket is megnyertük. A mai felkészülési mérkőzésen az itt maradt felnőttek mellett az utánpótlásunkból érkező fiatalok kaptak több lehetőséget a játékra. A nemzeti válogatott meghívás miatt hiányzó Schatzl Nadine, Triscsuk Krisztina, Klivinyi Kinga, a sérülés miatt hiányzó Kovács Anna, Sara Vukcevic, valamint Szvetlana Gridnyeva sem tudott pályára lépni. Az első félidőt a legutóbbi meccshez hasonlóan jól kezdte csapatunk, a 6. percben már 4:1-re vezettünk, köszönhetően két szélsőnk Katarina Krpez és Takács Kitti gyorsindítás góljainak. Pálos - Bognár Barbara higadtan értékesítette a megítélt hétmétereseket, a félidő közepén már hétgólosra nőtt az előnyünk (13:6). Gyors egymásutánban szerzett három találattal ugyan közelebb zárkózott a vendég csapat, de az első játékrész utolsó négy találatát mi szereztük, így 17:9-es állásnál vonulhattak szünetre a csapatok.
 A második félidőben Janurik Kinga vette át az első félidőben remekül védő Ogunteyétől a kapu őrzését. A Fehérvár KC egy-egy megmozdulásával közelebb tudott kerülni lányainkhoz, de már a félidő elején visszaállítottuk a hétgólos különbséget. Ritkán látható szemfüles góllal is megörvendeztettük a mérkőzésre kilátogató nagyjából 400 nézőt, Ekaterina Kostiukova vette észre a remek lehetőséget, és bedobásból szerzett gólt. A 47. percben már 10 góllal vezettünk. Kapusaink jó teljesítményüket még egy-egy hétméteres kivédésével is tovább javították. A mérkőzés utolsó negyedében már nem férhetett kétség a győzelemhez, végül 9 góllal, 29:20-ra megnyertük a találkozót. Fiatal játékosaink jó játékkal hálálták meg Szabó Edina vezetőedzőnk bizalmát, nagyon jól szerepeltek a mérkőzésen. Takács Kitti volt a legeredményesebb 7 találattal, Mester Nóra 3, Nick Viktória pedig 2 gólig jutott. Rajtuk kívül pályára léphetett még Benkovich Adrienn, Kocsis Viktória és Szabó Laura is.      ÉRD - Fehérvár KC 29:20 (17:9)   Érd Aréna, 400 néző Játékvezetők: Budai Bock Krisztián, Varga Péter Gólszerzők: ÉRD: Takács K. 7 (1), Pálos-Bognár B. 6 (4), Kostiukova E. 4, Kisfaludy A. 3, Mester N. 3, Nick V. 2, Krpez K. 2, Signaté M. 1, Szekeres K. 1 Fehérvár KC: Bogosavljevic T. 8 (6), Hajduch Cs. 3, Májer K. 2, Lackovic D. 2, Ishitat M. 2, Mayer Sz. 2, Tanabe Y. 1   Kiállítás: 10 ill. 10 perc Hétméteres: 6/5 ill. 8/6   GALÉRIA: ÉRD - Fehérvár KC felkészülési mérkőzés   Következő felkészülési mérkőzésünk: 2014. augusztus 8. péntek 18:00  RK Podravka Vegeta - ÉRD (Sportska dvorana Gimnazije Fran Galovic - 48000 Kapronca Zeljka Selingera 3a - Horvátország)