Megtört az ÉRD idegenbeli veretlenségi szériája

A második félidő közepéig tudta tartani a lépést a Motherson Mosonmagyaróvárral a női kézilabda NB I 21. fordulójában az ÉRD, amely végül 28–24-es vereséget szenvedett, így ötmeccses idegenbeli veretlenségi szériája tört meg, miközben a Lajta-partiak először nyertek pályaválasztóként az ÉRD ellen.

Az ÉRD szerezte meg a vezetést és az első percekben Fekete Bozsana révén még őrizte azt, de a Mosonmagyaróvár is kezdett magára találni és Horváth Bernadett vezetésével a 10. percben már 6–3-ra vezetett.

Az ÉRD azonban nem tört meg, Horváth Roland időkérése után is tartotta a lépést vendéglátójával. Sőt, amikor a hazaiak mestere, Gyurka János is időt kért, a Mosonmagyaróvár előnyének növelése helyett előbb Kiss-Walfisch Mercédesz hétméteresből megszerezte idei 100. bajnoki gólját, majd Paróczy Sára már egyenlített (11–11).

A játékrész hajrájában is tartotta magát az ÉRD, amely Katona Flóra utolsó másodperces gólja miatt ugyan 14–13-as hátránnyal vonult a szünetre, ami nem kis teljesítmény annak tükrében, hogy az első félidő harmadát emberhátrányban töltötték Király Rékáék.

A fordulás után sem változott a játék képe, amikor pedig ismét meglépett volna a Mosonmagyaróvár, mint történt az a 39. percben, 19–16-nál, Horváth Roland egyből időt kért. Ezzel pedig amellett, hogy megtörte a hazaiak lendületét, saját csapatát is felrázta. Fekete Bozsanáék ugyan visszajöttek egy gólra, de egyenlíteni már nem tudtak.

Sőt, a Lajta-partiak Tóth Eszter vezérletével egy 6–1-es szériát produkáltak, amellyel megtörték az ÉRD-et (25–19). Hatgólos hátrányát a hátralévő időben már nem tudta ledolgozni az ÉRD, amely végül 28–24-es vereséget szenvedett.

Kiss-Walfisch Mercédeszék legközelebb május 2-án, vasárnap, 16.30-tól a DVSC-SCHAEFFLER vendégeként folytatják a bajnokságot.

Női kézilabda NB I, 21. forduló
Motherson Mosonmagyaróvári KC SE–ÉRD 28–24 (14–13)
Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, zárt kapuk mögött. V.: Altmár, Horváth M.
MKC: Szemerey – Katona F. 2, Hudák E. 1, Tóth E. 6 (3), Horváth B. 6, Kovács P. 1, Stranigg 2
Csere: Herczeg (kapus), Gyimesi, Szarková 5, Sirián 1, Lancz 3, Hajtai 1
Edző: Gyurka János
ÉRD: Győrffy – Király R., Mód 2, Szabó K. 5 (3), Paróczy 4, Kiss-Walfisch 6 (3), Fekete B. 5
Csere: Györkös (kapus), Horváth D., Abilda 2, Csáki, Sztankovics
Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2. 10. p.: 6–3. 17. p.: 8–6. 21. p.: 11–9. 28. p.: 12–12. 37. p.: 16–15. 39. p.: 19–16. 45. p.: 21–18. 51. p.: 25–19. 55. p.: 26–22.
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/3, ill 7/6