Nem sikerült itthon tartani a bajnoki pontokat

Felnőtt csapatunk a K&H női kézilabda liga 24. fordulójában küzdelmes mérkőzésen 23:24-es vereséget szenvedett a GVM Europe-Vác együttese ellen.

A mérkőzés előtt a kezdődobást Szűcs Levente, váci szurkoló, és Endrész Csaba, törzsszurkolónk végezte el. A két klub ezzel a gesztussal hívta fel a figyelmet arra, hogy a sportszerű körülmények megőrzése mindennél fontosabb a kézilabdapályán és a lelátókon is.

A találkozón Kisfaludy Anett és Mariama Signaté akciógóljaival szereztünk vezetést, majd Krpez Slezák Katarina büntetőből alakította 3:1-re az állást. Az első tíz percben Gávai Szonja és Kiss Nikolett növelték találataink számát, melyre büntetőből válaszoltak a vendégek (5:5). A folytatásban újra balkezeseink, Krpez Slezák Katarina és Kiss Nikolett villantak, míg Tóth Gabriella talpról lőtte ki a felső sarkot (8:7). A játékrész utolsó harmadára fordulva, 10:10 után Szabó Laura duplázott beállóból, majd Mariama Signaté átlövésből volt eredményes, míg Krpez Slezák Katarina értékesített büntetőjére a vendégek ugyancsak hétméteresből válaszoltak (12:11). A 14:12-es eredménnyel záruló első játékrész utolsó narancs-fekete találatát Jamina Roberts szerezte lerohanás végén.

A fordulás után egyenlítettek a vendégek, de Krpez Slezák Katarina találatával 15:14-re újra lányaink vezettek. A következő percekben Kisfaludy Anett szerzett két gólt, de ennek ellenére a 43. minutumra fordulva a Vác 17:19-es előnyre tett szert. A játékrész középső harmadában Krpez Slezák Katarina, Andjela Bulatovic és Kiss Nikolett is eredményes volt, de ezekre volt válasza ellenfelünknek, így az egyenlítésre az 51. percig várni kellett, amikor Mariama Signaté átlövésből vette be a kaput (21:21). A hajrában Krpez Slezák Katarina és francia balátlövőnk révén is egyenlítettünk, de az utolsó váci gólra már nem volt válaszunk, így 23:24-es eredménnyel zárult a találkozó. Lányaink legközelebb május 18-án, pénteken lépnek pályára Székesfehérváron, míg a szezont öt nappal később május 23-án, szerdán a Budaörs ellen zárjuk az ÉRD Arénában.