Ragyogó érdi győzelem

Nagyszerű játékkal, idegenben is magabiztosan győztük le a nagy rivális Vácot. Az első negyed óra után elléptünk és végig meg tudtuk őrizni az előnyt. Jobbátlövőnk Kovács Anna kilencszer mattolta az ellenfelet. A győzelemmel megszilárdítottuk helyünket a dobogón és az egymás elleni mérleg is nekünk kedvez. Nagy várakozás előzte meg a forduló rangadóját, hiszen mind a házigazda Vác, mind az ÉTV-Érdi VSE egy célért küzd, az alapszakaszbeli harmadik hely megszerzéséért. Ősszel Érden egy góllal nyert a vendégcsapat, így az egymás elleni összevetésben is fontos volt, hogy visszavágjunk a váciaknak. A szurkolók is nagy meccsre készültek, már a mérkőzés előtti napokban forrtak az indulatok. Ennek megfelelően nagyszámú érdi publikum utazott Vácra, a hangulatra nem is lehetett panasz, mindkét tábort dícséret illeti, szóltak a dobok, zúgtak a dudák - minden ízében derbi volt a meccs. Szabó Edina komoly érdi védelmet dolgozott ki a váci rohamok megállítására, a hatodik percben tudott először gólt lőni a hazai csapat. A hetedik percben még a vezetést is átvette a házigazda Tápai góljával (2-1). Újra fordítottunk, az ezt követő tíz percben pedig felváltva estek a gólok. Pedig közben Vukcevicet kiállították a tizedik minutumban, de Koren emberhátrányból is nagyon pontosan célzott. Hét-hétről, előbb Elez gólja újra érdi előnyt jelentett, majd sokadszor támadhattunk a mérkőzésen, hogy kétgólosra növeljük az előnyt. Ez egy gyorsindulás után, Kovács góljával sikerült a 20. percben, majd ezt két Koren gól és egy újabb Kovács Anna találat fejelte meg, amivel 12-7-re vezettünk. A következő váci gól a 25. percben esett, Janurik olvasta a lövéseket. Védekezésünkről elég annyit elmondani, hogy nemcsak a válogatott átlövőt, Klivinyit tartottuk két gólon, de a hazai beállós, Mayer az első félidőben nem talált be az érdi kapuba (az egész meccsen egyszer). Wolf két remekbe szabott, tőle szokott közbelövéssel bosszantotta Triffát, aki nem sokat tett hozzá a váci kapuban. Vukcevicet véleményes szituációban másodszor küldték ki két percre a meccsen a félidő legvégén, de az emberhátránnyal együtt is ötgólos maradt az érdi előny, csak az utolsó pillanatokban zárkózott négyre a hazai csapat. Az első félidő kitűnő volt, a második egyenesen álomszerű. Ugyan Barján góllal kezdte a játékrészt, három gólra felzárkózott a Vác, erre négy góllal válaszoltunk, így a 35. percben 13-20-nál kért időt Gulyás István. Mindig volt valaki támadásban, aki megoldást jelentett. Elez kicentizte a felső sarkokat, Bognár kihagyhatatlan helyzetbe hozta a beállóst, vagy ő maga fejezte be az akciót. Védekezést váltott a váci csapat, 5-1-es nyitott formációt alkalmaztak, a megnyitott falban pedig könnyen talált réseket az érdi támadószekció. Állandósult a hétgólos előny, a félidő közepén 18-25-re vezettünk. Csak minimálisan, két gólos felzárkózási kísérletet engedélyeztünk, 20-25-nél Szádvári kapufára ejtett, a fordulás után Kovács Anna lőtt újabb fontos gólt. Több fordulat pedig már nem volt a meccsben, Oguntoye demoralizálta a váci szélsőket. Egyre kevesebb idő volt hátra, a különbség pedig nem csökkent. Az utolsó négy perc 26-31-nél kezdődött, majd három percig nem született újabb gól egyik oldalon sem. Az 59. percben Elez találatát már felállva ünnepelte az érdi közönség, a narancssárga mezesektől volt hangos a váci csarnok. Folytatódik az érdi tündérmese... egy nagy ellenfelet múltunk felül, ráadásul idegenben. Ez a győzelem is fontos két pontot ér a tabellán, de mentálisan rengeteget segíthet, hogy a hátralévő fordulókban élni tudjunk az eséllyel, amiért ezen a mérkőzésen megdolgoztunk. Az eséllyel, ami a dobogóra vezet és amihez egy lépéssel közelebb kerültünk. Az érdi szurkolók nem csak az érdi csapatot, a magyar kézilabda egészét szívükön viselik, ezért a váci mérkőzésre gyűjtést szerveztek, a héten kiderült váci KEK utazási költségek enyhítésére.