Régióbajnok U13-as csapatunk

U13-as csapatunk igazi bravúrt végrehajtva, az utolsó fordulóban két sikeres mérkőzés után a harmadik helyről az elsőre lépett előre, mellyel megnyerte a Kovács László régió bajnoki címét. NB I/B-s együtteseink is győzelemnek örülhettek a hétvégén, felnőtt és junior csapatunk is nyert a Pénzügyőr ellen.
U13-as csapatunk a harmadik helyről várta a hihetetlen szoros U13-as bajnokság Kovács László Régióbajnoka címért folytatott küzdelem utolsó páros fordulóját. Kemény Andrea tanítványai az első mérkőzésen 14:14-es döntetlen értek el a Dabas KC ellen, megteremtve ezzel az esélyt az utolsó fordulóban a régióbajnoki cím megszerzésére. A Vecsés elleni sorsdöntő mérkőzést remekült kezdte csapatunk, hiszen tíz perc elteltével 8:1-re vezettünk. A hajrára felzárkózott ellenfelünk, de a mérkőzés végén a győzelemnek, és a régióbajnoki címnek lányaink örülhettek, melyet fegyelmezett támadásokkal, kemény védekezéssel, igazi csapatjátékkal értek el. A bajnoki cím értékét tovább növeli, hogy 2003-as születésű lányainak a 2002-es, azaz az egy évvel idősebb korosztályban sikerült megszerezniük. Gratulálunk!

Az NB I/B-s bajnokság utolsó előtti fordulójában a Pénzügyőr együttesét fogadtuk az ÉRD Arénában. Felnőtt csapatunk hat góllal, míg junior lányaink egy találattal bizonyultak jobbnak a vendégcsapatnál. NB I-es utánpótlás csapataink a hét utolsó napján az EUbility Group Békéscsabai ENKSE ellen léptek pályára, és junior és ifjúsági együttesünk is két ponttal gyarapította meglévő pontjai számát a 9-13. helyért folytatott rájátszásban. A serdülő bajnokság F-csoportjában az 5-11. helyért küzdő ÉRD 1-es együttesünk a Kispest NKK ellen tudtak nyerni, mellyel továbbra is esélyük van a csoport megnyerésére. Az U13-as korosztály Kovács László régió középsőházában ÉRD 2002-es csapatunk a hétvégén mindkét mérkőzését megnyerte, mellyel vezeti csoportját. Bp. I. osztályban szereplő együttesünk a Gázművek MTE NKE legyőzésével továbbra is harcban van a felsőház harmadik helyéért. Gratulálunk!

A elmúlt hét ÉRD eredményei

2016. május 5., csütörtök

OSB F alsóház 5-11. helyért | Kispesti NKK - ÉRD 1 19:34 (5:16)

2016. május 7., szombat

U8 Kovács László régió | ÉRD - EURONOVEX USE 7:10 (4:4)
U8 Kovács László régió | Ráckeve VKSK - ÉRD 9:10 (0:0)

NB I/B Felnőtt | Haladás-ÉRD II - Pénzügyőr SE 27:21 (15:9)
NB I/B Junior | Haladás-ÉRD II - Pénzügyőr SE 17:16 (7:8)

U13 Kovács L. Régióbajnoka | Dabas KC VSE - ÉRD 2003 14:14 (8:10)
U13 Kovács L. Régióbajnoka | ÉRD 2003 - Vecsés -Jusec 21:20 (15:9)

U13 Kovács L. régió középsőház | Aranyszarvas SE - ÉRD 2002 13:19 (7:8)
U13 Kovács L. régió középsőház | ÉRD 2002 - Sülysápi KSK 26:19 (17:8)

2016. május 8., vasárnap

U10 Kovács L. régió | Szigetszentmiklós NKSE 2 - ÉRD 9:11 (4:3)
U10 Kovács L. régió | ÉRD - Ipress Center-Vác 11:13 (5:7)

NB I Ifjúsági rájátszás 9-13. helyért | ÉRD - EUbility Group Békéscsabai ENKSE 25:22 (11:12)
NB I Junior rájátszás 9-13. helyért | ÉRD - EUbility Group Békéscsabai ENKSE 31:27 (15:14)

Bp. I. o. női Felnőtt felsőház | ÉRD III - Gázművek MTE NKE 25:23 (11:13)