Tornagyőzelem Békéscsabán

NB I-es felnőtt csapatunk hibátlan mérleggel nyerte meg a Global Safe Nemzetközi Női Kézilabda Tornát, míg ifjúsági és junior csapatunk Siófokon készült az új idényre.
A felkészülés hajrájában csapatunk három nap alatt négy edzőmérkőzésen lépett pályára. A békéscsabai tornát megelőzően Debrecenben lépett pályára, ahol kiélezett találkozót játszott a hazai csapattal. Fiataljainkkal teletűzdelt csapatunk a hajráig fej-fej mellett haladt a DVSC-vel, a végjátékban azonban a hazaiak kevesebb hibával játszottak és 33:26-os győzelmet arattak. Lányaink azonban már másnap javíthattak, hiszen a Global Safe Nemzetközi Női Kézilabda Torna első mérkőzését az MTK Budapest csapata ellen vívta. Jól záró védelmünknek, valamint gyors támadásainknak köszönhetően az első félidőben megszerzett előnyünket a mérkőzés végére is megtartottuk, így 27:23-as győzelemmel kezdtük a tornát. A második nap délelőtti mérkőzésén a román bajnoki 6. HC Zalau ellen lépett pályára csapatunk. A találkozón végig csapatunknál volt az előny, sőt volt, hogy már hét találattal is vezettünk, amikor fiataljaink pályára léptek és egy nemzetközi csapat ellen bizonyíthattak. Román ellenfelünk valamivel közelebb zárkózott, azonban a végén mi örülhettünk a 34:31 győzelemnek. A torna záró mérkőzésén az első hely megszerzéséért lépett pályára csapatunk. A hazai csapat az első negyed óra végén a negyedik gólját szerezte, így lányaink ötgólos előnyre tettek szert, amit a találkozó végére tovább növeltek. A 34:25-ös győzelemnek köszönhetően csapatunk megnyerte a Global Safe Nemzetközi Női Kézilabda Tornát, míg Janurik Kinga a legjobb kapusnak járó díjat vehette át.

Utánpótlás csapataink a siófoki felkészülési tornán készültek az előttünk álló idényre. Ifjúsági és junior csapatunk is egyaránt öt mérkőzést vívott a két nap alatt, így bőven nyílt lehetőség a taktika csiszolására. Ifjúsági csapatunk szoros mérkőzéseket vívott, több ízben is mindössze két-három góllal kapott ki és végül a 6. helyen zárt. Junior együttesünk a Dunaújvárosi KKA ellen nyerni tudott és a hazai csapat ellen is egy góllal jobbnak bizonyult és az 5. helyen zárta a tornát.

A elmúlt hét ÉRD eredményei

2015. augusztus 19. szerda

Felnőtt felkészülési mérkőzés | DVSC-TVP-Aquaticum - ÉRD 33:26 (12:11)

2015. augusztus 20. csütörtök

Felnőtt felkészülési mérkőzés | ÉRD - MTK Budapest 27:23 (15:11)

2015. augusztus 21. péntek

Felnőtt felkészülési mérkőzés | HC Zalau - ÉRD 31:34 (16:19)
Felnőtt felkészülési mérkőzés | Eubility Group-Békéscsabai ENKSE - ÉRD 25:34 (13:17)