Végig vezettük a meccset

Küzdelmes mérkőzésen nyertünk hazai pályán. Sok kiállítás, rengeteg hétméteres Első hazai mérkőzésére készült az idei szezonban az ÉTV-Érdi VSE. Így voltak különleges bemutatkozók, akik most debütáltak az érdi közönség előtt. Ilyen volt az új szezonra lecserélt és aktualizált molinó, melyet a mérkőzés előtt avattunk. Nem biztos, hogy a játékosok izgultak a legjobban a kezdő sípszó előtt, ugyanis a Felhő Ferenc, Öcsi Tamás bírópárosnak ez volt élete első NB1-es felnőtt női kézilabda mérkőzése. Sikeres pályafutást, hangos nemzetközi elismerésekben gazdag karriert kívánunk a fiataloknak! Könnyen indult az összecsapás, három perc, három sánc, három érdi gól, három-null. Aztán gólcsend és a 6. percben máris 3-2. Nehezen tudott gólhelyzetbe kerülni az ellenfél, az első húsz percben mindössze egyetlen akciógólra futotta a vendégektől. Közben viszont lőttek négy büntetőt, így is vezettünk azonban 11-5-re. A 17. percben már a negyedik kiállítást szenvedték el az újvárosiak, a védekezésben mindkét oldalon voltak hiányosságok. A megsérülő Törököt Koren váltotta a szélen és emberelőnyös akcióinkat rendre góllal fejeztük be a jobbszélen. Az első félidő utolsó 10 percében viszont hamar visszakapaszkodott 12-9-re az ellenfél, aztán Elez volt az érdi gólfelelős, újra 5 gól volt a különbség 15-10-nél. A vendégekre és a félidő egészére nézve hízelgő volt a háromgólos érdi vezetés a szünetben. Az első félidőben nálunk egyetlen kétpercest osztott ki a játékvezető páros, ezt még 8-cal fejelték meg a fordulást követően. Ráadásul a 35, 36 és 38. percben is kiállítottak egy érdi játékost, a hosszú emberhátrányos időszak következtében a 40. percre újra szoros volt a meccs 21-20-nál. Többször is támadhatott az egyenlítésért az ellenfél, de lövésig sem jutottak ilyen szituációnál. Az érdi recept az volt támadásban, hogy Kovács felugrott és lőtt, ezzel semmit nem tudott kezdeni az újvárosi fal. Nyugodtabb, kiállítások nélküli időszak jött, amit kihasználtunk és visszavettük a magabiztos vezetést, negyed órával a vége előtt 25-21-re vezettünk. Csak az ötvenedik percben lőttük első beállós gólunkat, ugyanúgy mint Debrecenben, három góllal vezettünk a hajrá előtt. Máshogy alakult azonban a végjáték, mint idegenben. Őrült rohanás kezdődött, amit újra kiállításokkal és büntetőkkel tarkítottak a játékvezetők. Öt perccel a vége előtt 30-26-nál Ferling hetest hibázott, amivel ellőtte a Dunaújváros puskaporát, három érdi gólra csak két újabb rontott büntető volt a vendégek válasza, az utolsó gólt pedig Takács Dusmáta lőtte 33-27. A legjobban a két pontnak és a végső sípszónak örülhettünk. Nyertünk. Nem volt egyszerű, nem játszunk még csúcsformában. A szurkolók ma is kitettek magukért, a hangulat és a buzdítás a kritikus pillanat(ok)ban is remek volt. Két hét múlva lépünk parkettre legközelebb, idegenben folytatódik a bajnokság számunkra Kiskunhalason. Aztán szerdán Siófokra kell utaznunk, a szeptember 29-i hétvégén pedig a Győr érkezik Érdre.