Vereség a Dunakanyarban

Csapatunk a bajnokság 15. fordulójában 29:24-es vereséget szenvedett az Ipress Center-Vác otthonában.

Két ÉRD Arénában megvívott mérkőzés után ezúttal idegenben léptünk pályára a K&H női kézilabda liga küzdelmeiben.  A 15. forduló mérkőzésén a hazaiak büntetőgóljára Szabó Laura válaszolt a hétméteresvonalról, de öt perc elteltével 3:1-re vezetett a Vác. A folytatásban Fekete Bozsana indításból, Klivinyi Kinga átlövésből, míg Mireya González Álvarez betörés után talált a kapuba, de minden gólunkra volt válasza ellenfelünknek, így megmaradt a kétgólos különbség (6:4). 7:5 után tíz minutum alatt Fekete Bozsana és Klivinyi Kinga révén kétszer voltunk eredményesek, ellenben a hazaiak hétszer találtak a kapunkba (14:8). A félidő hajrájában Barján Bianka szerezte három egymást követő gólunkat, majd Gulyás Vanda egy kipattanót juttatott a hálóba.

A 17:13-as félidei eredményt Kiss Nikolett átlövésből állította be, majd a fordulás után másik jobbátlövőnk, Mireya González Álvarez is a kapuba talált a szaggatott vonalról. Két hazai gól után spanyol jobbátlövőnk a büntetővonalról is eredményes volt, majd Kisfaludy Anett Klivinyi Kinga bejátszását váltotta gólra (19:16). A következő percekben Barján Bianka és Mariama Signaté csökkentették hátrányunkat, de két találatnál nem tudtunk közelebb kerülni a váci együtteshez (20:18). A folytatásban azonban három hazai gólra nem volt válaszunk, így a mérkőzés utolsó tíz percéhez 24:19-es állásnál érkeztünk. A hajrában hiába talált Mireya González Álvarez hétméteresből, Mariama Signaté pedig átlövésből a kapuba kétszer is, ellenfelünk minden gólunkra kontrázott. Végül a 29:24-es végeredményt Szabó Laura büntetőből állította be. Lányaink legközelebb szombaton 18:00-tól lépnek pályára a Kisvárda Master Good SE ellen. A mérkőzésre jegyek hétfőtől kaphatóak az ÉRD Aréna jegypénztárában, és online az ÉRD Aréna weboldalán! Hajrá ÉRD!