Vereség a Dunakanyarban

NB I-es felnőtt csapatunk a K&H női kézilabda liga 11. fordulójában 27:24-es vereséget szenvedett a GVM Europe-Vác otthonában.

A mérkőzés és az év első érdi gólját Gávai Szonja szerezte balszélről, de ezt megelőzően a váci együttes háromszor is eredményes volt, így négy perc játék után 3:1 állt az eredményjelzőn. A folytatásban Kisfaludy Anett beállóból, Mariama Signaté és Kiss Nikolett átlövésből növelte góljaink számát, de minden találatunkra volt válasza a hazaiaknak (6:4). Az első negyedóra végére francia balátlövőnk újabb akciótalálatával, és Krpez Slezák Katarina értékesített büntetőjével 6:6-nál értük utol a hazaiakat. A vezetést azonban nem tudtuk átvenni, és Janurik Kinga védései, valamint Mireya González Álvarez és Tóth Gabriella szaggatottról lőtt góljai ellenére a játékrész hajrájában néggyel vezetett a Vác. A félidei 13:10-es félidei eredményt Coralie Lassource ejtése állította be.

A második játékrész három hazai góllal indult, majd Krpez Slezák Katarina a szélről szerezte csapatunk első találatát. A következő percekben Jamina Roberts betörés után, Tóth Gabriella pedig a hétméteresről vette be a kaput, de a különbség ennek ellenére ötre nőtt a két csapat között (19:14). A játékrész közepén, 22:14 után két szélsőnk, Krpez Slezák Katarina és Coralie Lassource faragott hátrányunkból. Az utolsó nyolc minutumra fordulva zsinórban ötször voltunk eredményesek, mellyel 25:22-re zárkóztunk, de az utolsó percekben már nem tudtunk közelebb kerülni a hazaiakhoz, a végül 27:24-es eredménnyel záruló összecsapáson.