Visszapillantó

A forduló eredményei, a bajnokság állása, házi góllövőlistánk Kalkulált vereség után, az első hosszabb szünet következik a bajnokságban. Három hét múlva Békéscsabára utazunk, de előtte Budaörsön játszunk a HC Gorodnichanka-val. Négy mérkőzés után, az ötödiken kaptunk ki az NB1-ben, a négy mérkőzésen hét pontot szereztünk. Most megint négy mérkőzés következik (Békéscsaba, Vác, BSE, Veszprém), utána ötödikre utazunk a Ferencvároshoz. A hét helyett jó lenne most maximális, nyolc pontot szerezni és úgy utazni a Népligetbe. Körvonalazódni látszanak az erőviszonyok a női kézilabda NB1 2012/2013-as alapszakaszában. Talán meglepetésre, a vártnál is jobban kezdett a győri juniorokat foglalkoztató Veszprém, hiszen az újonc BSE és a Siófok után, a Fehérvárt is legyőzték – csak a Ferencváros népligeti otthonában veszítettek mérkőzést Róth Kálmán tanítványai. A szezon előtt megfogalmazta célját és úgy tűnik komolyan célba vették a felsőházba jutást Vácon, ők jelenleg szintén 6 ponttal a negyedik helyen állnak. Persze Klivinyiék még sem a Veszprémmel, sem az Érddel nem találkoztak, de nyertek Debrecenben, ami ugye nekünk nem sikerült. Velünk egyébként október 27-én játszanak majd Érden. NB1 Alapszakasz 4. forduló eredményei 2012. szeptember 29. Szombat 16:15 – ÉTV-Érdi VSE – Győri Audi ETO KC 19-28 (11-17) 2012. szeptember 29. Szombat 18:00 – FTC – Siófok 42-29 (23-14) BSE – Debrecen 29-30 (14-17) Vác – Dunaújváros 29-22 (14-10) Békéscsaba – Kiskunhalas 24-28 (14-13) 2012. szeptember 29. Szombat 19:00 – Veszprém – Fehérvár 28-27 (15-11) Kovács Anna úgyis az élen maradt, hogy nem is volt nevezve legutóbb sérülése miatt. A csapat összességében csak 19 gólt szerzett. Viszont megúsztuk három kiállítással a Győr elleni mérkőzést, a jó irány mindenképpen az lenne, ha a kemény, határozott védekezésünk, nem párosulna sok kiállítással. Érdi góllövőlista Galéria Kilenccel volt jobb a Győr