Döntetlen az Elektromos Sportcsarnokban

NB I-es felnőtt csapatunk a K&H női kézilabda liga 19. fordulójában 25:25-ös döntetlenre végzett az MTK Budapest otthonában.

A mérkőzés első perceiben Katarina Krpez Slezak válaszolt két ízben a hazai találatokra, majd Klivnyi Kiga átlövésgóljával 4:3-ra alakult az állás. 6:5 után kétszer az MTK volt eredményes, majd szerb jobbszélsőnk lőtt büntetőből és akcióból is a hálóba, valamint Mariama Signaté átlövésből talált a kapuba, de a félidő utolsó tíz percéhez érkezve 12:9-re vezettek a hazaiak. A hajrában Andjela Bulatovic és Klivinyi Kinga csökkentette a különbséget, de a 16:13-mal záruló első játékrész utolsó találatát a fővárosiak szerezték. A fordulás után Fekete Bozsana a balszélről faragta egy gólra hátrányunkat, míg az egyenlítés Katarina Krpez Slezak révén a 39. percben született meg (19:19). A folytatásban visszavette a vezetést a hazai alakulat, majd felváltva születtek a találatok (22:22). Az utolsó hét perchez érkezve Mireya González Álvarez juttatta vezetéshez csapatunkat, de a hajrában nem sikerült megőriznünk előnyünket a végül 25:25-ös döntetlennel záruló mérkőzésen.

ÉRD NB I góllövőlista

NB I-es utánpótlás együtteseink is az Elektromos Sportcsarnokban léptek pályára a hétvégén, de a pontszerzés ifjúsági és junior csapatunknak sem sikerült. Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk a Kispest NKK ellen szenvedett vereséget, OSB leány együttesünk pedig a Rinyamenti KC ellen maradt alul. U13 lányaink Kovács László régió felsőházában szereplő csapatunk mind a két mérkőzését megnyerte a hétvégén. Bp I. osztályú együttesünk az ÉRD Arénában nem bírt a KRSE-vel, míg Pest megye junior lányaink a Sülysápon szenvedtek vereséget. Gratulálunk a győzelmekhez!