Fordulatos meccsen ikszelt Besztercén az ÉRD

Az első félidő végén négygólos hátrányban volt, majd a másodikban ugyanilyen különbséggel vezetett is, végül 25–25-ös döntetlent játszott Besztercén, a CS Gloria Bistrita-Nasaud vendégeként az ÉRD az EHF-Kupa C-csoportjának második fordulójában.

A romániai Besztercén folytatta szereplését az EHF-Kupa C-csoportjának második körében az ÉRD. A CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud vendégeként lejátszott összecsapást jobban kezdte a házigazda, amely Elena Dinca és az exbékéscsabai Natailja Vaszileuszkaja révén kétgólos vezetést szerzett, azonban nem sokkal később Szabó Laura és Alexandra Nascimento találataival egyenlített az ÉRD.

Ezt követően jól tartotta a lépést a hazaiakkal Szabó Edina együttese, de szűk negyedóra után ismét kettő volt közte. Ebből is visszajöttek Bízik Rékáék (6–6), néhány percig ismét tartani tudták a Besztercét, Szabó Laura kihagyott hétméterese után viszont elkapta a fonalat a román csapat, amely a szünetig négygólos előnybe került (15–11).

A második félidő sem kezdődött jól, az első percekben támadásban nem találta az ellenszert a Beszterce védekezésére az ÉRD, de 17–12 után Kiss Nikolett, Schatzl Natalie, Nascimento és Jovana Kovacsevics révén egy négygólos szériát produkált a vendég csapat (17–16). Horatiu Pasca időkérése sem vezetett eredményre, az ÉRD a negyvenedik percben Markéta Jerábková révén előbb egyenlített, Julie Foggea kivédett hétméterese után pedig a cseh átlövő góljával a meccsen először vezetett (17–18). Az ÉRD kapujában remeklő Julie Foggea védéseire építve tovább növelte előnyét, az utolsó tíz percet már négygólos előnnyel kezdte meg (19–23).

A hajrában azonban visszajött látótávon belülre, egy gólra a Beszterce. Szabó Edina időkérése után pedig kétgólos érdi vezetés helyett egyenlítettek is a románok (24–24).

Az utolsó percekre ismét előnnyel fordult az ÉRD, ám a házigazda egyenlített, majd az utolsó bő egy percet végigtámadta, de nem tudta bevenni a vendég kaput, Tóth Gabrielláék így 25–25-ös döntetlent értek el Besztercén.

A csoport másik mérkőzésén a dán Odense hazai környezetben kiütéses, 35–18-as győzelmet aratott a lengyel Lublin ellen.

Az ÉRD legközelebb január 15-én lép pályára, amikor a Békéscsabát fogadja az ÉRD Arénában.

Női kézilabda, EHF-Kupa, C-csoport, 2. forduló
CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud (román)–ÉRD 25–25 (15–11)
Beszterce. V: A. Smailagic, S. Smailagic (svédek)
Gólszerzők: Dinca 7, Vaszileuszkaja, Pristavita 4-4, Ratiu 3, Dziyana, Tetean 2-2, Moroianu, Ardean Elisei, Costa 1-1, ill. Jerábková, Nascimento 6-6, Kiss N. 4, Tóth G. 3, Szabó L. 2, Bízik R., Lavko, Schatzl Natalie, Kovacsevics 1-1
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–0. 11. p.: 4–4. 19. p.: 7–7. 24. p.: 10–8.  27. p.: 13–9. 35. p.: 17–12. 41. p.: 17–18. 50. p.: 19–23. 56. p.: 24–24.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3

Az ÉRD programja
01.15., 18.00:
 ÉRD–EUbility Group-Békéscsabai ENKSE (K&H liga, 13. forduló)
01.18., 19.00: ÉRD–MKS Lublin (lengyel), (EHF-Kupa, C-csoport, 3. forduló)
01.22., 19.30: FTC-Rail Cargo Hungaria–ÉRD (K&H liga, 14. forduló)
01.26., 17.00: MKS Lublin (lengyel)–ÉRD (EHF-Kupa, C-csoport, 4. forduló)
01.29., 19.00: Váci NKSE–ÉRD (Magyar Kupa, 4. forduló)
02.01., 15.00: Odense Handbold (dán)–ÉRD (EHF-Kupa, C-csoport, 5. forduló)
02.05., 18.00: ÉRD–Dunaújvárosi KKA
02.09., 17.00: ÉRD–CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud (román) (EHF-Kupa, C-csoport, 6., utolsó forduló)
02.15., 18.00: MTK Budapest–ÉRD

Forrás: erdmost.hu Domonkos Bálint