Győzelem a Siófok ellen az ÉRD Arénában

A K&H női kézilabda liga 17. fordulójában felnőtt csapatunk küzdelmes mérkőzésen 22:20-as győzelmet ért el a Siófok KC ellen. Utánpótlás együtteseink öt győzelem mellett két döntetlen értek el a héten.

A mérkőzés 4. percében Krpez Slezák Katarina lőtte az első gólt, majd Coralie Lassource duplázta meg előnyünket. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, Jamina Roberts és Andjela Bulatovic találataira is volt válasza a vendégeknek. 6:5 után csapatunk  egymás után három gólt szerzett, Szabó Laura, Jamina Roberts és Coralie Lassource révén (9:5). A folytatásban Kiss Nikolett talált be kétszer, de a játékrész hajrájában így is csökkent a vezetésünk (11:9). A 12:11-es félidei állás után zsinórban ötször voltunk eredményesek, míg Janurik Kinga kapuja kilenc percig érintetlen maradt. A következő percekben faragott a hátrányából a vendég együttes, de Kisfaludy Anett és Coralie Lassorce találatainak köszönhetően háromnál kevesebbre nem zárkóztak a Balaton-partiak (20:17). Az izgalmas mérkőzés hajrájában Gávai Szonja ejtett gólt a végül 22:20-as végeredménnyel záruló összecsapáson.

ÉRD NB I góllövőlista

A hét közepén ifjúsági és serdülő I. osztályú lányaink a Bajnok DSE Nemesvámos korosztályos együtteseit fogadták az ÉRD Arénában, a pontszerzés azonban egyik mérkőzésen sem sikerült. Ifjúsági III. osztály csapatunk a Budaörs Handball II ellen tudott nyerni, míg Bp. I. osztályú együttesünk döntetlenre végzett a Malév SC-vel. Pest megye ifjúsági csapatunk a Martonvásári KSE otthonában maradt pont nélkül, felnőtt csapatunk az Inárcs-Örkény KC II ellen növelte győzelmei számát. Szombaton U13 I. és II. osztályú csapatunk is két-két mérkőzésen lépett pályára, melyből második együttesünk egy találkozót nyert meg a felsőházban. A hét utolsó napján serdülő III. osztályú lányaink a Ceglédi KCSE ellen tartották itthon a két pontot. U9-es lányaink egy győzelem, egy döntetlen mellett két vereséget szenvedtek a hétvégi fordulókban. Gratulálunk a győzelmekhez!