Három góllal kaptunk ki Rostovban

Csapatunk az EHF-Kupa C-csoportjának 1. fordulójában 27:24-es vereséget szenvedett a Rostov-Don otthonában.

Együttesünk az EHF-Kupa selejtezőjében az Issy Paris és a Dunaújvárosi Kohász KA ellen sikerrel megvívott párharcokat követően a Bajnokok Ligájából kieső Rostov-Don ellen kezdte meg a csoportkör küzdelmeit. A találkozón Klivinyi Kinga átlövésből vette be először Katrine Lunde kapuját, majd Mireya González Álvarez bejátszását Kisfaludy Anett pattintotta a kapuba, 3:2-re alakítva az állást. A 9. percben Klivinyi Kinga újra a szaggatottról talált a hálóba, Katarina Krpez Slezak pedig lerohanás végén járt túl a kapus eszén (4:4). 7:7-ig felváltva születtek a gólok, ezt követően azonban pontatlan támadásbefejezéseinket kihasználva hét perc alatt kilencszer volt eredményes ellenfelünk, míg lányaink Larissa Araújó és Mireya González Álvarez révén két gólt lőttek (16:9). Azonban a játékrész utolsó hét percében érintetlen maradt Janurik Kinga kapuja, így spanyol jobbátlövőnk és Mariama Signaté találataival 16:11-es állásnál vonulhattunk a szünetre.

A második félidő elején Katarina Krpez Slezak góljára volt válasza ellenfelünknek, de Szabó Laura és Mireya González Álvarez egymás után jegyezte két találatunkat, mellyel 17:14-re zárkóztunk. A következő nyolc percben a hazaiak növelni tudták előnyüket, így a mérkőzés utolsó harmadának 23:15-ös állásnál vágtunk neki. Katarina Krpez Slezak, majd Klivinyi Kinga is triplázott, míg védőfalunk és Janurik Kinga egy gólt engedélyezett ellenfelünknek, így az 51. percben 26:22 állt az eredményjelzőn. A hajrában Katarina Krpez Slezak és Barján Bianka találataira is volt válasza a hazai csapatnak, a 27:24-es végeredménnyel záruló összecsapáson. Együttesünk legközelebb január 11-én, szerdán a K&H női kézilabda liga 10. fordulójában a Kispest NKK ellen lép pályára, míg vasárnap az EHF-Kupa C-csoportjának második körében a német SG BBM Bietigheim lesz az ellenfelünk az ÉRD Arénában. A mérkőzésekre jegyek kaphatóak az ÉRD Aréna jegypénztárában, és online az ÉRD Aréna weboldalán! A megváltott BÉRLETEK, és VIP bérletek a nemzetközi kupamérkőzésre is ÉRVÉNYESEK!