Még nincs vége a párharcnak

Az EHF-Kupa elődöntőjének első mérkőzésén orosz ellenfelünk kezdett jobban, de a második félidő derekára utolértük riválisunkat, azonban a hajrában a Rosztov-Don  bizonyult jobbnak.

Csapatunk története során először kvalifikálta magát rangos európai kupasorozat legjobb négy csapata közé, ahol a Rosztov-Don csapata volt az ellenfelünk. Szurkolóink is komolyan vették ezt az eseményt klubunk életében, telt házra töltötték meg otthonunkat. A találkozót az orosz alapszakasz győztese kezdte jobban, támadásban vétett figyelmetlenségeinket kihasználva, gyors lerohanásgólokat szerezve 0-5-re elhúzott. Első találatunkat Mariama Signaté szerezte átlövésből a 7. percben, majd Pálos-Bognár Barbara betörés végén volt eredményes. Három találatra is sikerült felzárkóznunk, de Katarina Krpez és Kovács Anna egymást követő gólja között 8 perc telt el, ez idő alatt azonban ellenfelünk háromszor is a kapunkba talált (4:10). Ezt követően védekezésben többször is hibára kényszerítettük a vendég csapatot, ennek köszönhetően labdaszerzések, valamint Janurik Kinga védéseit követően gyors és pontos támadásokat vezetve, két találatra felzárkóztunk (8:10). Szélsőink lerohanások végén, és kijátszott figurákat követően találtak a kapuba, de közelebb nem tudtunk kerülni ellenfelünkhöz, így a szünetre is megmaradt a kétgólos különbség. A félidei eredményt Schatzl Nadine hétméteresgólja állította be (13:15).
A fordulást követően Pálos-Bognár Barbara volt eredményes kétszer is, majd Janurik Kinga védését követően Klivinyi Kinga pattintott lövése talált utat az orosz csapat kapujába, ezzel kiegyenlítve az állást (17:17). A vezetést azonban nem sikerült átvennünk, ráadásul ellenfelünk újfent kétgólos előnyre tett szert. Lányaink azonban nem hagyták magukat, és Katarina Krpez előbb Pálos-Bognár Barbara passzát követően ejtett a kapuba, majd Mariama Signaté labdaszerzését követően ziccerben sem hibázott, így újfent utolértük ellenfelünket (20:20). Előnyre azonban ezúttal sem sikerült szert tennünk, ráadásul 21:22-t követően négy vendég találat született. A mérkőzés utolsó perceiben Klivinyi Kinga és Mariama Signaté is 9 méterről pókhálózta ki a felső sarkot, míg Kovács Anna betörés után talált a kapuba, beállítva ezzel a 24:28-as végeredményt. A párharc visszavágójára április 11-én, szombaton kerül sor, magyar idő szerint 16 órai kezdéssel.

Csapatunk felkészülési mérkőzései:
2015. augusztus 12. szerda, 18:00 ÉRD - OGC Nice Handball (ÉRD Aréna) 2015. augusztus 15. szombat, 16:30 Győri Audi ETO KC - ÉRD (Audi Aréna Győr - 9027 Győr, Kiskút liget 4.) 2015. augusztus 19. szerda, 17:00 DVSC-TVP-Aquaticum - ÉRD (Hódos Imre Sportcsarnok - 4028 Debrecen, Kassai út 46.) 2015. augusztus 20. csütörtök, 16:00 ÉRD - MTK Budapest (Global Safe Nemzetközi Felkészülési Torna, Békéscsaba Városi Sportcsarnok -  5600 Békéscsaba, Gyulai út 44.) 2015. augusztus 21. péntek, 10:00 HC Zalau - ÉRD (Global Safe Nemzetközi Felkészülési Torna, Békéscsaba Városi Sportcsarnok -  5600 Békéscsaba, Gyulai út 44.) 2015. augusztus 21. péntek, 18:00 Békéscsabai ENKSE - ÉRD (Global Safe Nemzetközi Felkészülési Torna, Békéscsaba Városi Sportcsarnok -  5600 Békéscsaba, Gyulai út 44.) 2015. augusztus 25. kedd 17:00, Győri Audi ETO KC - ÉRD (Audi Aréna Győr - 9027 Győr, Kiskút liget 4.)   A felkészülési mérkőzések időpontja változhat. Az esetleges változásokat kövessétek honlapunkon, vagy hivatalos facebook oldalunkon: www.facebook.com/handballerd