Nézőcsúcs az ÉRD Arénában

Soha ennyi néző nem látogatott ki egyszerre az ÉRD Arénába, mint most szombaton, amikor lányaink a Bajnokok Ligája elődöntős Győri Audi ETO KC együttese ellen léptek pályára. A találkozót 23:34-re a vendégek nyerték meg.

A mérkőzésen az ETO góljára Mireya González Álvarez válaszolt átlövésből, majd Mariama Signaté és Klivinyi Kinga találataival már lányainknál volt az előny. A gólgazdag első tíz perc végén lerohanásból Katarina Krpez Slezak juttatta újra vezetéshez csapatunkat, majd szerb jobbszélsőnk a szélről növelte találataink számát (9:7). Már 13:10-re is vezettünk, de a félidő hajrájában Mariama Signaté révén egyszer voltunk eredményesek, míg a vendégek hatszor vették be kapunkat, így a szünetre 14:16-os állásnál vonultak a csapatok. A fordulást követőn Katarina Krpez Slezak találatai és Gridnyeva Szvetlana hárított hétméterese ellenére növelte előnyét a bajnoki listavezető. A folytatásban átlövőink, Klivinyi Kinga, Mireya González Álvarez és Kiss Nikolett szerezték góljainkat, valamint Szabó Laura értékesített egy büntetőt, de ötnél közelebb nem tudtunk kerülni a Győrhöz (21:26). A folytatásban nem sikerült csökkentenünk hátrányunkat, hiába értékesített Szabó Laura újabb hétméterest, míg Nycke Groot eszén Gridnyeva Szvetlana járt túl, a lefújást követően a vendégek örülhettek a 23:34-es győzelemnek.

ÉRD NB I góllövőlista

NB I-es utánpótlás együtteseink is a Győri Audi ETO KC ellen léptek pályára a hétvégén, de a pontszerzés ifjúsági és junior csapatunknak sem sikerült. Az OSB rájátszás E-F csoportjában az 1-8. helyért küzdő lányaink nem bírtak a Tamási KC csapatával, míg KSB együttesünk az Orosháza ellen szenvedett vereséget. U11-es lányaink az Országos elődöntő első két mérkőzésen a K. Szeged SE és a Szeged KKSE együttesei ellen maradtak alul. U8-as csapatunk szombaton egy győzelemmel és egy vereséggel zárta a hétvégi mérkőzéseit. Gratulálunk a győzelemhez!

Az elmúlt hét ÉRD eredményei:

2017. április 25., kedd

KSB leány rájátszás 17-24. helyért | ÉRD - Oxxo Energy Orosházi Női Kézilabda Club 17:24 (11:12)

2017. április 27., csütörtök

OSB leány E-F rájátszás 1-8. helyért | Tamási KC - ÉRD II 24:21 (13:9)

2017. április 29., szombat

U8 Kisiskolás bajnokság Kovács László régió | ÉRD - Vecsés SE 7:8 (1:4)

U8 Kisiskolás bajnokság Kovács László régió | ÉRD - Inárcs-Örkény KC 15:11 (7:2)

U11 Gyermekbajnokság Országos elődöntő 3 | K. Szeged SE - ÉRD 22:11 (10:6)

U11 Gyermekbajnokság Országos elődöntő 3 | Szeged KKSE - ÉRD 20:17 (11:9)