Otthon győzelemmel kell bemutatkozni

Otthon is megkezdjük az alapszakaszt. Tavaly idegenben emlékezetes meccsen, a Batthyányban könnyebben nyertünk az újvárosiak ellen Harmadik évben találkozik egymással a két csapat az NB1 alapszakaszában, a statisztikák alapján nehéz megjósolni mi következik. Az első évben ugyanis mindkét találkozót a Dunaújvárosiak nyerték, előbb Érden 28-22 arányban, majd Újvárosban 29-26-ra. Az előző bajnokságban is szoros mérkőzést játszottak a felek az őszi találkozón, csak Wolf Alexandra szemfülességének és az ellenfél hibájának köszönhetően hoztuk el mindkét pontot idegenből. Aztán idén tavasszal, a nagy menetelésünk közepén már nem volt ilyen izgalmas a találkozó, csak a félidő volt szoros, de végül 35-26-ra nyertünk. Nyáron a legnagyobb kérdés az volt az ellenfélnél, hogy lesz-e egyáltalán NB1-es női kézilabda Dunaújvárosban. Még 11 csapat nevezett, aztán utolsóként csatlakozott a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia. Ebben az új szezonban rögtön kezdésként megkapták ellenfélnek a Győri Audi ETO KC gárdáját, ami egyet jelentett a hazai vereséggel, Görbicz Anitáék habkönnyedén 23-40-re nyertek. Tovább fiatalodott az újvárosi keret, távozott többek között Víg és Hosszu a rutinosabbnak nevezhető fiatalok közül. Maradt viszont például Ferling, aki a szezonnyitón szerzett 7 góljával jelezte, hogy továbbra is csapata egyik legfontosabb játékosa. Valamint visszatért a kiváló kapus Sanela Knezovic, aki 2008-ban távozott és Romániából csábították vissza. Edzői poszton is történt változás a Kohásznál, eddigi egyetlen női szövetségi kapitányunkat, Mátéfi Esztert nevezték ki az együttes élére. Sokan máris Mátéfis stílusról, küzdeni tudásról beszélnek, mint a csapat erényeiről. Hogy ez mire lehet elég a sűrű magyar bajnokság mezőnyében?