Rosszul kezdett második félidő

Junior csapatunk kiegyenlített mérkőzésen az első félidő utolsó percéig vezetett, ám a második játékrész elején ellenfelünk hibáinkat kihasználva előnyre tett szert, és végül 28:34-es győzelmet aratott.

Lányaink a bajnokság 7. fordulójában rendezett mérkőzésen jól kezdtek a DVSC-TVP csapata ellen, hiszen Földesi Júlia találataival, aki előbb átlövésből, majd Dohárszky Sára indítása után talált a kapuba, kétgólos előnyre tettünk szert. Ellenfelünk ugyan fordítani tudott, de ezt követően öt percig nem tudta bevenni kapunkat, így Kerekes Vanda és Bernát Dorina találataival visszavettük a vezetést (6:5). Dohárszky Sára védéseinek, illetve eredményes támadójátékunknak köszönhetően a 17. perc után három találat volt az előnyünk (11:8). Illés Virág előbb beállóból, majd a balszélről is a kapuba talált, de a szünetre 16:17-es vendég előnynél vonultak a csapatok. A fordulást követően Nagy Cintia révén egyetlen gólt szereztünk az első hat percben, míg ellenfelünk ötször is bevette kapunkat (17:22). Németh Patrícia és Földesi Júlia találataival ugyan három találatra felzárkózott csapatunk, de közelebb már nem sikerült kerülnünk ellenfelünkhöz (21:24). A hajrára fordulva is mindösszesen három góllal vezetett a Debrecen, de figyelmetlenségeink miatt a vendégcsapat növelni tudta előnyét a mérkőzés végén, így csapatunk 28:34-es vereséget szenvedett.

NB I/B-s csapataink kétszer is pályára léptek a héten. Felnőtt csapatunk mind a két mérkőzésén nyert, míg junior csapatunk győri győzelmével jelenleg a harmadik helyet foglalja el a bajnokságban. Továbbá a hétvégén eldőlt, hogy november közepén a ZRK Umag csapata lesz az ellenfelünk a Kupagyőztesek Európa-kupája 3. fordulójában.

NB I/B-s csapataink kedden, és szombaton is pályára léptek a bajnokságban. Hét közben felnőtt együttesünk nyert a Marcali VSZSE ellen, ellenben junior csapatunk pont nélkül maradt. Szombaton azonban már mindkét együttesünk megszerezte a két pontot a VKL SE Győr együttese ellen, amivel juniorjaink jelenleg a dobogó harmadik fokán állnak a bajnokságban. ÉRD 2-es serdülő csapatunk a héten a Csepel DSE otthonából hozta el a két bajnoki pontot, és továbbra is második a bajnokságban, míg ÉRD 1-es serdülő csapatunk éppen a listavezető DKKA ellen maradt alul. U11-es csapatunk egy győzelemmel, és egy vereséggel zárta a hétvégi mérkőzéseit, amellyel őrzi első helyét a bajnokságban. U9-es lányaink a szezon első mérkőzéseit játszották a hétvégén és két győzelem mellett, egy szoros mérkőzésen vereséget szenvedtek. Gratulálunk!