Simán verte a Csabát, nyolc között az ÉRD

Viszonylag sima mérkőzésen győzött 34-28-ra hazai környezetben az ÉRD, amely a női kézilabda Magyar Kupa negyedik körében a Békéscsabai ENKSE-t búcsúztatta és jutott tovább a sorozat legjobb nyolc csapata közé.

Amennyire Székesfehérváron összeállt az ÉRD védekezése, annyira nem jött ez össze a Békéscsaba elleni hazai Magyar Kupa-meccsen. És bár a támadásokat sikerült viszonylag gyorsan befejezni, de miután nem működött az érdi védekezés az első percekben, a békéscsabai kapus, Szabó Dóra néhány védése is azt eredményezte, hogy az első tíz percben jobbára az ÉRD futott az eredmény után.

Aztán amikor az ÉRD védekezése kezdett összeállni, rögtön fordítottak is Mód Noémiék 9-7-ről 13-11-re. A félidő utolsó tíz percét pedig Horváth Roland időkérése nyitotta, mégis a Békéscsaba tudott fordítani - legalábbis átmenetileg. Hiszen Fekete Bozsana zsinórban négy lerohanásgólt is szerezhetett, ennek (is) köszönhetően pedig a szünetben 20-16-os előnyben volt a házigazda.

A második félidőt is jól kezdték a hazaiak és bár a Békéscsaba próbált zárkózni, hol Győrffy Alexandra egy védéssel, hol egy jó védekezéssel, hol egy gyönyörű góllal tettek róla Kopecz Barbaráék, hogy ez ne sikerüljön vendégüknek.

S bár a viharsarkiaknak voltak fellángolásaik, az ÉRD vezetése a második félidőben egy pillanatig sem forgott veszélyben, ennek köszönhetően Horváth Rolandék megérdemelt hatgólos, 34-28-as győzelemmel jutottak be a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé.

Posted by ÉRD Handball on Tuesday, February 16, 2021

Az ÉRD legközelebb február 20-án, szombaton, 16 órakor a Szombathelyi KKA vendégeként lép pályára a női kézilabda NB I 12. fordulójában.

A Magyar Kupa ötödik körének sorsolását március 2-án készíti el a Magyar Kézilabda Szövetség. A negyeddöntők hivatalos játéknapja: 2021. április 8.

ÉRD – Békéscsabai ENKSE

Zárt kapuk mögött fogadja az ÉRD a Békéscsabai ENKSE-t a női kézilabda Magyar Kupa negyedik körében.

Posted by ÉrdMost.hu on Tuesday, February 16, 2021

Női kézilabda Magyar Kupa, 4. forduló
ÉRD–EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 34–28 (20–16)
ÉRD Aréna, zárt kapuk mögött. V.: Horváth P., Marton
ÉRD: Györkös – Király R., Mód 5, Szabó K. 6 (1), Paróczy 1, Kiss-Walfisch 4, Fekete B. 10
Csere: Győrffy (kapus), Horváth D., Csáki 2, Sztankovics, Kopecz 6, Kiss D. Zs.,
Edző: Horváth Roland
BÉKÉSCSABA: Szabó D. – Andróczki, Radojevics 7 (3), Agbaba 5, Giricz 3, Mitrovics 4, Szabó P. 1
Csere: Török F. 1, Iván 5, Kukely K. 2, Petika
Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 9. p.: 4–6. 15. p.: 10–9. 19. p.: 13–10. 23. p.: 13–14.  28. p.: 18–15. 33. p.: 22–16. 40. p.: 24–20. 47. p.: 27–23. 52. p.: 31–25.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3

Forrás: erdmost.hu Domonkos Bálint