Magyar Kupa

Korosztály:

A Kisvárda ellen játszotta felnőtt csapatunk idei első mérkőzését az Érd Arénában. A Magyar Kupa IV. fordulójában a vendégek esélyeshez méltón sajnos már az első félidőben eldöntötték a továbbjutás sorsát és végül 35-24-re megnyerték a mérkőzést.

A találkozó előtt örömteli hírek fogadták a szurkolókat, hiszen a az óév utolsó találkozójához képest több sérüléssel és betegséggel küzdő játékosunk neve is szerepelt meccskeretben. Bánhidi góljával pedig az első percben a vezetést is sikerült megszereznünk. A válogatottból világbajnoki tapasztalattal visszatérő Juhász Gréta a Kisvárda első támadásából betalált, majd Gém Léna is bevette Németh Kata kapuját, így gyorsan fordítottak a vendégek (1-2). Csapatunknak ezután sajnos már csak egyenlítésig futotta. Igaz, ezt 2-2-nél, és 4-4-nél is sikerrel abszolválta. A 15. percig egyenrangú ellenfelei voltunk az NB I-es együttesnek. 6-5-ös hátrányunknál azonban egy 4-0-s futást produkáltak Józsa Krisztián tanítványai és máris öt volt közte (5-10). Bánhidi, majd Braun Csenge is gólt lőtt, de közelebb nem sikerült kerülnünk (7-12). Több mint hét perces gólcsend következett hazai oldalon támadásban, így máris nyolccal vezetett a Kisvárda (7-15). A dudaszó pillanatában szerzett lerohanásgóllal végül Szakály Flóra állította be a félidei 15-8-as állást.

A második játékrész első perceiben hiába sikerült túljárni Mátéfi Dalma eszén, 5 percnyi játék után kétszámjegyűre nőtt a különbség (10-20). Ez a vendég előny huzamosabb ideig megmaradt és hiába jöttünk fel a vége előtt negyed órával hét találatra, a hajrához közeledve ismét megléptek a szabolcsiak (22-32). A fiataljaink is lehetőséget kaptak. Berényi és Szabó is gólt szerzett és kicsit megízlelhették az első osztály játékát. A 35-24-es végeredmény végül Gerháth találatával alakult ki. Az összecsapáson kijött a két gárda közti különbség, így a Kisvárda jutott tovább a következő körbe. Az érdi lányoknak pedig ezúton is gratulálunk a kupában nyújtott teljesítményükhöz.

Magyar Kupa, IV. forduló

ÉRD – Kisvárda Master Good SE  24-35 (8-15)
Érd Aréna

ÉRD: Németh – Dávid-Azari 2 (1), Kellermann, Panyi 3, Bánhidi 2, Gerháth 3, Braun 2.
Csere: Imre (kapus), Gerencsér 1, Csiszár-Szekeres 1, Horváth H., Kiss Zs. 4, Szakály 4 (1), Berényi 1, Szabó B 1.

Fotó: Balogh István

Korosztály:

A Magyar Kupa IV. fordulós mérkőzésével kezdi meg felnőtt csapatunk a 2024-es évet. A nyolcaddöntőben szombaton 16 órától az NB I-es Kisvárda látogat az Érd Arénába.

Csapatunk 3 héttel ezelőtt, a Szombathely elleni bajnokival zárta a 2023-as esztendőt, így ekkor léptek pályára a lányok utoljára tétmérkőzésen. Ami a Magyar Kupát illeti, Simics Judit tanítványai már két körön túl vannak. A Mohács, majd a Pécs otthonában aratott sikerrel jutottak be a nyolcaddöntőbe.

A Kisvárda az előző körben kapcsolódott be a Kupa küzdelmeibe, és a Vasas elleni 36-24-es győzelemmel magabiztosan került a IV. fordulóba. Érdekesség, hogy Karnik Szabináék pár nappal később a bajnokságban is összefutottak a piros-kékekkel, de akkor öt góllal alulmaradtak. Azóta még egy NB I-es mérkőzést játszott Józsa Krisztián gárdája. A szabolcsiak a két ünnep között a Debrecentől kaptak ki, így az új évben nekik is ez lesz az első találkozójuk.

A Kisvárda egyébként három győzelemmel, egy döntetlennel és hat vereséggel a 9. pozíciót foglalja el az NB I-ben.

A csapat idénybeli legeredményesebb játékosa Karnik Szabina 52 találattal, de a világbajnokságon a magyar válogatottban szerepet kapó Juhász Gréta is remekül termel. A vb-n nyolcszor talált be, míg klubcsapatában 41 góllal a második helyen áll a Kisvárda házi góllövőlistáján.

A két együttes az előző szezonban az NB I-ben játszott egymással, akkor mindkétszer a várdaiak örülhettek.

ÉRD – Kisvárda Master Good SE
Érd Aréna

2024. január 06. (szombat) - 16:00

(Akik a Szombathely ellen érvényes jegyet váltottak, ők ingyenesen tekinthetik meg a kupamérkőzést.)

Korosztály:

A Magyar Kupa III. fordulójában az NB I/B-s Pécs együttesével hozott össze bennünket a sorsolás. A Komlón rendezett találkozó mindkét félidejében 19 gólt dobtak a mieink, így végül 38-25-re nyertek és továbbjutottak a következő körbe.

Erősen hiányos kerettel állt ki a Magyar Kupa III. fordulójában csapatunk, de a kezdésen ez egyáltalán nem látszott. Az 5. percben máris 4-1-re vezettünk. A félidő első felében rendre megtaláltuk az utat a pécsiek kapujához, míg hátul a védelem is jól mozgott és Németh Kata remek ütemű hárításai is hozzásegítettek az ötgólos előny kialakításához (5-10). Ekkor elkezdett kicsit akadozni a gépezet, hiszen talán még soha nem játszott ilyen felállásban tétmeccset Simics Judit együttese, és az ellenfél kapusa is védett párat, így máris csak egy volt közte (11-12). A közel négy perces gólcsendünket Panyi Anna szakította meg, így nem engedtük kiegyenlíteni a hazaiakat és a hátralévő időben sikerült ismét visszaállítani a négy gólos különbséget. A szünetben 19-15 volt az állás az Érd javára.

A második játékrészben Imre Szofi érkezett a kapunkba, aki szinte lehúzta a rolót, összességében 13 védést bemutatva, 57(!) százalékkal védett, elöl pedig Dávid-Azari Fruzsina irányításával építettük a sikeres támadásokat. Negyed órával a vége előtt nyolcgólos vezetést harcoltunk ki (20-28), pár perccel később pedig újoncot avattunk. A felnőtt csapatban először lépett pályára a mindössze 18 esztendős Szabó Blanka és az ő góljával már kétszámjegyűre nőtt a differencia (21-31). A továbbjutás ekkorra eldőlt, így már csak a végeredmény volt a kérdés. Végül 38-25-re nyertek a mieink, így továbbjutottak a Magyar Kupa IV. fordulójába.

Magyar Kupa, III. forduló

PTE PEAC-SIPO – ÉRD  25-38 (15-19)
Komló, Sportközpont

ÉRD: Németh – Dávid-Azari 12 (2), Gerencsér 1, Landi 2, Panyi 6, Kiss Zs. 2,  Braun.

Csere: Imre (kapus), Szakály 7, Horváth 2, Bánhidi 3, Szabó B. 3 (1).

Köszönjük szurkolóinknak, hogy most is vállalták a hosszú túrát!

Fotó: Mindenkor Is Érdi Női Kézilabda

Korosztály:

Felnőtt csapatunk megkezdi szereplését a Magyar Kupa II. fordulójában. Szerdán 18 órától a Mohács vendégeként lépnek pályára a lányok.

Az eddigi menetrendtől eltérően hétközben is tétmeccset játszik csapatunk, hiszen megkezdődnek a Magyar Kupa küzdelmei. Idegenbe utaznak a lányok, az NB II, E-csoportjában játszó Mohácshoz.

Ellenfelünk október 7-én lépett pályára legutóbb, így kifejezetten sok ideje volt felkészülni a találkozóra. A formára nem panaszkodhat Kindl Gabriella együttese, ugyanis négy győzelemmel és egy vereséggel, egy meccsel kevesebbet játszva a harmadik helyen áll a tabellán a Mohács, mindössze egy ponttal lemaradva a Siófok és a NEKA U21-es gárdája mögött. Magabiztosan lépeget a csapat előre, mindegyik meccsét meggyőző fölénnyel nyerte, és a Nagyatád ellen is mindössze egy góllal maradt alul.

Az érdi lányok a hétvégén jó játékkal nyertek a Hajdúnánás ellen, és a hosszú út után most sem egy közeli helyszínt tartogatott számukra a sorsolás, de mindenképpen a továbbjutás reményében utaznak idegenbe.

Magyar Kupa, II. forduló

Mohácsi TE 1888 – ÉRD
Mohács, Városi Sportcsarnok

2023. október 25. (szerda) 18:00

Korosztály:

A Magyar Kupa III. fordulójában a Vasas otthonában lépett pályára csapatunk. Az első félidőben magabiztos három gólos előnyt alakítottunk ki. A mérkőzés legvégén azonban egy időntúli hétméteressel egyenlítettek a fővárosiak, így a szabályok értelmében ők jutottak tovább a következő körbe.

Szilovics Fanni találatával kezdődött a mérkőzés, de rögtön sikerült fordítanunk és magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést. Folyamatosan 1-2 gólos előnyben játszottunk, de ennél jobban nem tudtuk leszakítani a Vasast. A félidő második felében azonban Horváth-Csapó Kyra remek védéseinek is köszönhetően sikerült 5 gólos különbséget kialakítani. A házigazda ebből kettőt ledolgozott, így a szünetre 18-15-ös érdi vezetéssel mehettek a csapatok. Dávid-Azari Fruzsina is parádésan játszott, összesen 8 gólt lőtt, ebből hetet az első 30 percben.

A fordulás után egy gólra ismét felzárkózott a kék-piros együttes, de egalizálnia ekkor nem sikerült. A találkozó végig ebben a mederben folyt a második játékrészben. A mérkőzés hajrájában hiába játszottunk kettős emberelőnyben, nem sikerült lezárni az összecsapást. Még az utolsó percben is volt lehetőségünk két gólosra növelni a vezetést, de a helyzet kimaradt.

18 másodperccel a dudaszó előtt emberhátrányba kerültünk és a Vasas helyzetig is eljutott. Oláh Kyrát ziccerben csak szabálytalanul sikerült megállítani. Az óra lepörgött, de időntúli hétméterest végezhetett el a hazai gárda. Blaubacher Dóra kíméletlenül belőtte a büntetőt, így sikerült kiegyenlítenie. A 27-27-es végeredmény pedig azt jelentette, hogy a szabályok értelmében alacsonyabb osztályúként a Vasas jutott be a Magyar Kupa IV. fordulójába.

Csapatunknak innentől a bajnokságra kell koncentrálnia, hiszen két hét múlva a Dunaújvárost fogadjuk az Érd Arénában.

Vasas SC - Érd 27-27 (15-18)
Budapest, Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok

ÉRD: Kántor – Dávid-Azari 8, Paróczy, Horváth D., Csiszár-Szekeres, Kopecz 7, Fekete 4
Csere: Horváth-Csapó, Hadfi (kapusok), Ábrahám 1, Gerencsér 1, Kiss Zs. 3, Csáki Zs. 3, Csáki L.

Fotó: Vasas SC

Korosztály:

Több mint egy hónap szünet után lép pályára csapatunk ismét tétmérkőzésen. Szerdán 17 órakor a Magyar Kupa III. fordulójában csatlakozunk be a küzdelmekbe, ahol  a Vasas lesz az ellenfél.

Október 21-én, a Debrecen otthonában játszott csapatunk legutóbb bajnoki tétmérkőzést. A bajnokság folytatására még egészen december 7-ig továbbra is várnunk kell, azonban a Magyar Kupa küzdelmei csapatunk számára is elkezdődnek. A sorsolás úgy hozta, hogy két nap múlva az előző idényben még az első osztályban játszó Vasas ellen léphetünk pályára.

A fővárosi együttes másfél héttel ezelőtt veszítette el veretlenségét az NB I/B-ben. A piros-kékek hazai páyán szenvedtek vereséget a Komáromtól. A következő fordulóban a Pénzügyőr ellen javítani tudtak Szilovics Fanniék és összesen 5 győzelemmel, 3 döntetlennel és 1 vereséggel az 5. helyen állnak a tabellán. A Magyar Kupában már ment egy kört Penszki Gergely csapata, a Kozármislenyt búcsúztatta a II. fordulóban.

Tavaly a bajnokságban mindkétszer sikerült legyőznünk a Vasast, mindkét alkalommal 29 lőtt góllal zártuk a találkozót. Idegenben 29-27 lett a végeredmény, Paróczy Sára 7 találattal volt csapatunk legeredményesebb játékosa. Ilyen eredményt most is elfogadnánk.

Vasas SC - Érd
Budapest, Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok
2022. november 23. (szerda) 17:00

Korosztály:

Az Érd a Békéscsaba otthonában lépett pályára a Magyar Kupa III. fordulójában. Csapatunk hiába vezetett 3 találattal a félidőben, végül egy góllal alulmaradt.

A másodosztályban eddig százszázalékos Békéscsaba a kupában is veretlenül várta a találkozót. Az előző körben a bajnoki rivális Csepelt búcsúztatták Kukely Annáék. A találkozó elején Kántor Kamilla két védéssel mutatkozott be a vendéglátóknak, majd támadásban Mód Noémi góljával magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és a 12. percben már 6-2-re vezettünk.

Papp Bálint időkérése után sem változott a játék képe, Sztankovics Réka második találatával sikerült 6 gólos előnyt kialakítanunk. Giricz Laura törte meg a hazaiak 8 perces gólcsendjét és innentől kezdve szép lassan elkezdett zárkózni a Békéscsaba. 5 perccel a félidő vége előtt már csak 1 volt közte. Egy jó hajrával azonban tovább növelték előnyüket Horváth Roland tanítványai, így a szünetben 16-13-ra az Érd vezetett.

A fordulás után nagy rohammal indítottak a hazaiak és a 37. percben ki is egyenlítettek (17-17), 2 perccel később pedig a vezetést is átvették. Innen még egyszer sikerült fordítanunk (20-21). Kapus poszton is próbált frissíteni vezetőedzőnk, a csabaiak azonban egy góllal továbbra is tartották az előnyüket. Az 49. percben először vezetett 2 találattal a Békés megyei gárda. Habár a hajrában többször egyenlítettünk, a vezetést nem sikerült átvenni, így a Békéscsaba 27-26-ra megnyerte a találkozót és ezzel továbbjutott a legjobb 16 közé a Magyar Kupában.

Magyar Kupa III. forduló
EUbility Group-Békéscsabai ENKSE – Érd 27-26 (13-16)
Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 600 néző.

ÉRD: Kántor – Csáki 1, Abilda, Mód 6, Sztankovics 2, Szabó Kitti 7 (1), Fekete B. 5.
Csere: Györkös, Hadfi (kapusok), Vukajlovics 3, Kiss D. Zs., Horváth D., Paróczy 2, Kóka, Pécsi, Landi.

Horváth Roland:

Ugyanazok a problémáink, amelyek eddig is felmerültek. Az egyik az, hogy az első félidőben azért vezettünk, mert volt kapusteljesítmény. A másodikban ez már lényegesen, sőt – a végén volt egy két védés – majdnem a minimálisra csökkent. Sokszor hangsúlyozom, hogy a ziccerek és a kapusteljesítmény a legfontosabb. Menni kell tovább és ezeket a fiatal lányokat újra és újra hadrendbe kell állítani, ami nem egyszerű feladat.

Fekete Bozsana:

Nagyon nehéz ez, hiszen az első félidőben mi vezettünk és kiengedtük a kezünkből a mérkőzést. Stabilabbnak kell hátul lenni és ha már előnyt szereztünk, azt meg kell tartani. A támadójátékunkat fel kell építeni, hogy ezt meg is tartsuk. Fel kell emelni a fejünket és az NB I-ben továbbhaladni.

Korosztály:

A Magyar Kupa III. fordulójában csatlakozunk be a küzdelmekbe. Első mérkőzésünkön, november 10-én a másodosztályú Békéscsaba otthonába látogatunk. Beharangozó.

Csapatunk legutóbb szeptember végén tudott meccset nyerni a bajnokságban, így nagyot jót tenne a lelkeknek egy siker, de a szerdai találkozót nem lehet félvállról venni. Ellenfelünk nyolc mérkőzés után százszázalékos mérleggel vezeti az NB I/B Keleti csoportját. A Békéscsaba az előző idényben esett ki az első osztályból, így oda-vissza megmérkőztünk velük. Hazai pályán Kopecz Barbara (11 gól) és Mód Noémi (8 gól) remek játékának is köszönhetően sikerült legyőznünk a lila-fehéreket (33-30). Idegenben azonban visszavágott Vida Gergő együttese (30-26).

Azóta már Papp Bálint irányítja a csapatot, amely érdekelt volt a Magyar Kupa II. fordulójában és magabiztosan jutott tovább a Csepel ellen (39-22). A Békéscsaba házi góllövőlistáját 49 találattal Kukely Anna vezeti, de kiváló formában játszik az idényben az élvonalbeli tapasztalattal felvértezett beálló, Mayer Szabina is.

Csapatunk tavaly a Hajdúnánás ellen kezdte meg a menetelését a kupában, majd a nyolcaddöntőben a viharsarkiak következtek és 34-28-as sikerrel magabiztosan jutottunk tovább. A szerdai találkozón is kiegyeznénk egy ilyen végeredménnyel. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, amennyiben a rendes játékidőben döntetlen születik, az alacsonyabb osztályú csapat jut tovább.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE – Érd
Békéscsaba, Városi Sportcsarnok
2021. november 10. (szerda), 18:00

Korosztály:

Az Érdi Sport Kft. örömmel tájékoztat mindenkit arról, hogy Monori Orsolya átlövő a 2021/2022-es NB I-es női kézilabdaszezonban pályafutását csapatunknál folytatja.

Orsi a 2015/16-os szezonban a Ferencváros kölcsönjátékosaként egy szezont töltött a Nemzeti Kézilabda Akadémián, így a Boglári Akadémia-SZISE-hez igazolva ismerős helyszínre érkezett.

Jelenlegi edzője, ifj. Kiss Szilárddal korábban a junior válogatott szövetségi edzőjeként is dolgozott Orsival, 2015-ben junior Európa-bajnoki 4. helyezést, míg 2016-ban junior világbajnoki 10. helyezést értek el.

Szeretettel köszöntjük Monori Orsit csapatunkban Érden!

Egy csapat, egy szív! Hajrá érdi Lányok!

Korosztály:

Az Érdi Sport Kft. örömmel tájékoztat mindenkit arról, hogy Hadfi Gréta kapus a 2021/2022-es NB I-es női kézilabdaszezonban pályafutását csapatunknál folytatja.  Az FTC-től érkező tehetséges, kiváló kapus, fiatal kora ellenére számos jelentős eredménnyel büszkélkedhet.